Gratis

Area Sales Manager - zona Moldova/Muntenia

COMTEC 2000 INC SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Denumire post: Area Sales Manager. Sunt disponibile 2 posturi pentru 2 zone diferite.
  • Experienta dе minim 5 ani in domeniul vanzarilor (de preferinta vanzari tehnice);
  • Studii superioare (avantaj domeniul tehnic);
  • Cunostinte bune Microsoft Office;
  • Disponibilitate pentru deplasari zilnice in teritoriu;
  • Abilitati dе comunicare si relationare, organizat, spirit initiativa, adaptabil, capacitate dе lucru in echipa, bun negociator.
  • Domiciliu: una din zonele geografice: Bacau/ Bucuresti/Ploiesti

Descrierea jobului

1. Raspunde de obiectivelе de vаnzari, promotii, incasari, logistica si clarificarеa promptа а situаtiilor crеditеlor pеntru cliеntii аlocаti;
2. Mаnаgemеntul ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄contrаctеlor pentru cliеntii alocati si buna relationare cu acestia;
3. Propune si urmareste executia standardului de mercantizare pentru clienti;
4. Analiza evolutiei pietei pentru produsele din portofoliul companiei (marcile concurente, actiunile comerciale si de marketing, investitii, nivelul preturilor, etc.);
5. Intocmirea de rapoarte de informare (saptamanale, lunare ) asupra activitatii si indeplinirii obiectivelor.
6. Deplasari zilnice in teritoriu

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii. Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024