Gratis

Area Sales Manager - Renault Finance

Mobilize Financial Services Romania

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
Esti pasionat de vânzări, interesat sa lucrezi in domeniul dinamic al soluțiilor de finanțare pentru autovehicule? Daca da, ︌︈︆︉︉︍︍︌​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎suntem bucuroși sa-ti propunem sa te alături echipei noastre de manageri coordonatori ai vânzărilor de autovehicule prin intermediul produselor de finanțare.

Abilitățile principale pe care ne dorim sa le aibă candidatul ideal, sunt:Experiență in coordonarea de echipe de vânzări:
  • Excelente abilități de comunicare si negociere
  • Capacitatea de a urmări sarcini si obiective multiple pe zone extinse
  • Autonomie si inițiativă profesionala
  • Orientare către satisfacția clienților si partenerilor de business
  • Bune abilități de utilizare a instrumentelor digitale de comunicare si productivitate (laptop, smartphone, suita de aplicații Office 365)
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Promovează vânzarea de autovehicule noi si rulate (comercializate in rețelele Dacia, Renault si Nissan), prin intermediul soluțiilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de finanțare (leasing si credit) precum si vânzarea de servicii (Asigurari auto, contracte de intretinere)
  • Implementează politica comerciala a companiei si elaborează strategii adaptate zonei de responsabilitate, vizând creșterea performantei comerciale
  • Monitorizează si anima operațiunile de vânzare si negociere ale partenerilor implicați in proces, urmărind îndeplinirea obiectivelor fixate
  • Formează echipele de vânzări ale partenerilor in ceea ce privește produsele de finanțare si serviciile companiei (argumentare de vânzări, metode comerciale, proceduri)
  • Întocmește rapoarte necesare pentru urmărirea eficienta a activității desfășurate (rapoarte de activitate, vizite, formari realizate, actualizări informații relevante pentru zona de responsabilitate, etc)
  • Monitorizează si asigura buna derulare a acțiunilor de marketing
  • Prezenta obligatorie min. 4 zile/saptamana in zona de responsabilitate atribuita
  • Contribuie activ la proiectele prioritare ale organizațieiZona de acoperire: Zona de SUD a Romaniei
Ca parte a echipei comerciale a Mobilize Financial Services Romania, vei beneficia de următoarele:
  • Salariu competitiv in concordanta cu experiența, educația si abilitățile
  • Bonusuri pentru realizarea obiectivelor de vânzări
  • Asigurare de sănătate
  • Autoturism de serviciu, laptop si smartphone
  • Oportunitatea de a lucra pentru mărcile Grupului Renault, liderul pieței auto din Romania

Mobilize Financial Services – companie ce se ocupa de finantarile Grupului Renault la nivel international - este compania prezenta astazi in peste 30 de tari din Europa, Africa de Nord, America de Sud si Asia si se mandreste cu spiritul nostru de pionier, echipe agile si entuziaste. Misiunea noastra este sa raspundem nevoilor de finantare ale clientilor, oferind produse si servicii atractive pe piata din Romania.
Mobilize Financial Services propune solutii de finantare, servicii si asigurari adaptate nevoilor specifice, indiferent ca vorbim despre clienti persoana fizica, persoana fizica autorizata, persoana juridica sau client de flote.
Cultura companiei se concentreaza pe diversitate si incluziune, straduindu-se sa creeze un mediu de lucru in care putem fi noi insine. Salutam persoane din toate medii diferite, culturi diferite si etnii diferite.
Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024