Gratis

Area Sales Manager - echipamente si dispozitive medicale

Alvimed Logistic S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Experienta in vanzarea si promovarea de echipamente si consumabile medicale, minimum 3 ani.
  • Buna cunoastere a sistemului sanitar
  • Abilitate de comunicare si negociere
  • Spirit de echipa
  • Cunostinte PC (pachet Microsoft Office)
  • Gandire creativa si analitica
  • Capacitati de planificare si organizare proprie
  • Permis categoria B
  • Cunosterea limbii engleze

Descrierea jobului

Indeplinirea activitatilor de promovare prin:
- Cunoasterea si aprofundarea caracteristicilor produselor promovate
- Identificarea noilor posibilitati de dezvoltare ale portofoliului ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁de clienti din zona alocata
- Informarea permanenta cu privire la produsele concurente existente pe piata (pret, calitate).
- Elaborarea unui plan de vizite periodice destinate medicilor si personalului medical in scopul vanzarii produselor;
- Organizarea si sustinerea de prezentari in spitale;
- Participarea la conferinte, expozitii;
- Monitorizarea permanenta a vanzarii produselor promovate si a celor concurente;
- Desfasurarea activitatii in stransa colaborare cu restul echipei de vanzari
- Raportarea activitatii din teren catre sefii ierarhici

Compania SC Alvimed Logistic S.R.L. cu sediul in Bucuresti, este producatoare, importatoare si distribuitoare, de consumabile medicale, cutii carton pentru incinerare, recipiente polipropilena pentru intepatoare-taietoare si anatomie patologica si instrumentar chirurgical. Suntem o echipa formata din specialisti in domeniul medical si economic, cu o experienta in aceste domenii de peste 5 ani.

De-a lungul timpului am constituit o baza de date solida ce cuprinde clienti din toata tara – spitale si clinici de stat si private, centre medicale, cabinete medicale, precum si o retea de distributie extinsa in toata tara.

Principiile ce guverneaza activitatea desfasurata de compania noastra sunt:

respectul fata de client; preocuparea continua in privinta asigurarii calitatii activitatii prestate, precum si a calitatii produselor; corectitudine si responsabilitate.

In acest sens, Compania noastra a implementat Sistemul de Management al Calitatii si a fost certificata ISO 9001:2000. De asemenea, produsele comercializate de compania noastra sunt certificate conform normelor europene si internationale: ISO 13485:2003, CE, FDA, ASTM, ASR.

Eforturile noastre sunt indreptate spre a oferi clientilor nostri produse de calitate la preturi accesibile.

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024