Gratis

Analyst support Ecommerce

SPHERA FRANCHISE GROUP SA

Candidatul Ideal

Experienta anterioara pe un post similar de minim 3 ani.
Bune cunostinte de administrare sisteme software, aplicatii de ticketing, sisteme de acces la distanta, procese de business.
Cunostinte avansate despre functionarea platformelor de Ecommerce
Cunostinte avansate baze de date, limbaj SQL, principiile SEO.
Experienta in analiza de date si capacitatea de a lucra cu seturi mari de date
Expertiza intestarea de aplicatii
Studii superioare finalizate IT&C si/sau Economice
Cunostinte medii de limba engleza.
Atitudine pozitiva si proactiva, focusata pe solutii.
Capacitatea de a reactiona prompt, de a analiza, diagnostica si rezolva probleme.
Bune abilitati de comunicare (verbala si scrisa).

Descrierea jobului

Analizeaza cerintele de business, redacteaza specificatii functionale pentru implementarea schimbarilor platformei de Ecommerce.
Deruleaza activitati de configurare, control, monitorizare, intretinere ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄si dezvoltare a platformei de Ecommerce in conformitate cu cerintele de business.
Monitorizeaza constant procesele si sistemele, efectueaza analiza de impact a cererilor de schimbare aparute in diverse aplicatii IT, propune solutii de imbunatatire si implementeaza automatizari de procese si de functii noi.
Verifica integritatea sistemelor informatice si monitorizeaza functionarea acestora in parametrii agreati.
Ofera suport nivel 1 si 2 utilizatorilor interni si ii instruieste cu scopul de a asigura activitatea neintrerupta a platformei de Ecommerce, actionand cu promptitudine pentru rezolvarea problemelor.
Cerceteaza, dezvolta, implementeaza, actualizeaza si imbunatateste platforma Ecommerce pentru a asigura buna functionare a businessului.
Acorda suport echipei de dezvoltare in timpul analizei tehnice, echipelor de testare in timpul testelor interne de conformitate si testelor utilizatorilor.
Testeaza aplicatii/module si/sau coordoneaza testarea de catre beneficiarii interni.
Intocmeste documente change request pentru platforma Ecommerce.
Intocmeste specificatii de functionare aferente interfetelor necesare integrarii cu alte aplicatii, creeaza si intretine procedurile de lucru.

Sphera Franchise Group S.A. este un holding ce reunește sub umbrela sa companiile care operează în sistem de franciză brandurile KFC, Pizza Hut, Pizza Hut Delivery și Taco Bell în România, KFC în Republica Moldova şi KFC în Italia.

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024