Gratis

ANALIST LABORATOR FIZICO-CHIMIC

VITEMA PHARMACEUTICALS
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate: absolvent(ă) a Facultății de Chimie, Inginerie Chimica, Farmacie, Industrie Alimentara
  • Minim 6 luni intr-o pozitie similara;
  • Experienta in analiza produselor medicamentoase utilizand diferite sisteme computerizate si echipamente de laborator
  • Experienta in controlul calitatii produselor medicamentoase
  • Cunostinte de chimie analitica calitativa si cantitativa si analiza instrumentala;
  • Cunostinte legate de validarea metodelor de analiză;
  • Cunostinte referitoare la calibrarile si calificarile necesare echipamentelor de laborator;
  • Cunostinte referitoare la cerintele prevederilor legislative legate de dezvoltarea metodelor analitice si validarea acestora;
  • Cunostinte privind Regulile de Buna Practica de Fabricaţie şi Regulile de Buna Practica de Laborator;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Cunosterea limbii engleze

Descrierea jobului

  • Asigurarea efectuării analizelor fizico-chimice pentru: materii prime, materiale ambalare, produse intermediare, produse finite, probe pentru validarea curăţării, probe pentru ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄studiile de stabilitate pe baza documentelor interne aprobate.
  • Asigurarea elaborării procedurilor standard de operare, instructiunilor de lucru si specificatiilor tehnice, metodelor de analiza, buletinelor de analiză şi rapoartelor de analiză, protocoalelor / rapoartelor de validare analitice;
  • Asigurarea prelevarii probelor de laborator.

Beneficii
* Pachet salarial motivant
* Pachet servicii de sanatate Medlife
* Abonament Tursib sau decontare combustibil conf. politicilor interne
* Bonusuri
* Mediu de lucru placut, într-o echipa dinamica și în plină dezvoltare

Înființată în 2003, printr-o investiție greenfield, Vitema Pharmaceuticals este o afacere cu capital majoritar romanesc. Obiectivul nostru este și va fi mereu acela de a cerceta, dezvolta, fabrica și de a furniza medicamente și suplimente alimentare de calitate, disponibile național și internațional. Am creat premisele dezvoltării unui business integrat cu orientare către performanța și creștere sustenabilă. Fiecare etapă, de la cercetare, dezvoltare, producție și până la control și eliberare produs finit este ghidată de calitatea fără compromis, garantată de autorizările și certificările pe care le deținem.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024