Gratis

Analist financiar

Moldovan Carmangerie

Candidatul Ideal

  • Are cunostinte avansate de Excel, PowerPoint;
  • Are experienta in domeniul financiar,
  • Spirit analitic și atenție la detalii, orientare spre obiective și respectarea termenelor;
  • Bune abilități de comunicare, organizare și planificare

Descrierea jobului

  • Efectuаreа divеrselor anаlizе еconomico-finаnciarе pе divеrse linii dе businеss in functie de solicitаrilе mаnаgеmentului;
  • Analizаrea indicatorilor financiаri in conformitatе ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄cu bugetele;
  • Participarea activa la procesul de bugetare;
  • Interpretarea relevanta a datelor financiare si prezentarea relationala a acestora si a diversilor indicatori financiari;
  • Prelucrarea si organizarea bazelor de date pentru interpretare si analiza;
  • Analizarea si transpunerea nevoilor de rapoarte operationale in analize standardizate;
  • Realizarea rapoartelor operationale pentru top si middle management;
  • Realizarea analizelor de profitabilitate si eficientizare a liniilor de business;
  • Validarea cerintelor de business si crearea specificatiilor necesare pentru diverse proiecte de dezvoltare a rapoartelor de analiza, impreuna cu departamentele implicate;

Moldovan Carmangerie, unul dintre cei mai importanți producători de carne și produse de carne din județul Cluj, înființată în anul 1994. Compania are astăzi peste 370 angajați, 36 de magazine în Cluj-Napoca și în județ, două sectii de prelucrare și o fermă cu peste 300 de capete de bovine. În 2014, compania a trecut printr-un proces de rebranding și odată cu schimbarea numelui în Moldovan Carmangerie, a introdus pe piață un nou concept de magazin în care zona de vânzare a produselor este dublată de o zonă de bistro. Compania se dezvoltă continuu, dar păstrând neschimbate valorile care au făcut din numele Moldovan o afacere durabilă: familia, tradiția și respectul față de client.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024