Gratis

Analist de informatii

TUTUNUL ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Cautam, pentru completarea echipei de lucru, o persoana cu experienta in activitatea de achizitii/logistica de cel putin 2 ani, care sa aiba:
- studii superioare in domeniul economic;
- utilizarea pachetului Office la nivel avansat, in special xls - calcul tabelar, grafice, etc
- bune abilitati de analiza si sinteza, planificare si raportare, de prelucrare date si informatii, atentie la detalii, rezistenta la lucrul sub presiunea termenelor;
- cunoasterea softurilor Neomanager, Charisma constituie un avantaj

Descrierea jobului

Viitorul membru al echipei va derula urmatoarele tipuri de activitati:

- Genereaza si centralizeaza zilnic rapoarte referitor la situatia ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈stocurilor proprii si de la producatori si le transmite departamentelor vizate
- Analizeaza zilnic situatia stocurilor existente pe intregul flux de desfacere si actioneaza in vederea evitarii OOS si suprastoc
- Centralizeaza zilnic achizitiile de la producatori in vederea aprovizionarii si reglarii stocurilor, urmaririi onorarii comenzilor de aprovizionare si transfer (intre depozite)
- Urmareste zilnic rapoartele de productie in vederea indeplinirii planului de aprovizionare
- Introduce in sistemul informatic comenzile de aprovizionare
- Aloca pe depozitele comenzile de livrare catre clienti in functie de stoc, productie si comenzile de aprovizionare in curs
- Urmareste corectitudinea preturilor de achizitie si vanzare
- Centralizeaza comenzile de livrare si de introduce in sistem informatic
- Calculeaza si transmite zilnic catre producator si transportator comenzile de aprovizionare a depozitelor
- Solutioneaza problemele aparute pe parcursul procesului de aprovizionare/livrare (lipsa stocului la producator, modificarea comenzii in functie de disponibilitatea stocului si a masinii de transfer)
- Centralizeaza stocurile, vanzarile in format specific, alte rapoarte legate de vanzari si achizitii necesare
- Intocmeste analize si rapoarte solicitate de catre seful direct.

Grup de firme ce activeaza in domeniul productiei si vanzarii de produse din tutun, alcool si vinuri, cu sediul principal in zona Piata Floreasca, Sector 1.
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024