Gratis

Specialist Serviciu Administrare Baze de Date

OPER.PIETEI DE EN EL SI DE GAZE NAT.

Candidatul Ideal

Condiţii :
  • Absolvent studii superioare de specialitate informatică, de preferat Automatică / Electronică / Matematică
  • Cunoştinţe temeinice limbaj de programare SQL,
  • Cunostiinte Oracle
  • Cunoştinţe în domeniul sistemului de operare Linux, Microsoft Windows
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivelul foarte bine
  • Aptitudini necesare:
  • disponibilitatea de lucru in echipa
  • disponibilitatea pentru lucrul in ture
  • deschidere pentru comunicare
  • asumarea responsabilitatii
  • initiativa
  • atentie la detalii
  • buna organizare a timpului
  • atitudine pozitiva
  • rezistenta la stres; lucrul sub presiune, cu deadline-uri
  • dorinta si capacitatea de a asimila cunostinte noi
  • dorinta de perfectionare si promovare

Descrierea jobului

Constituie un avanataj:
  • experienţa anterioara în administrarea bazelor de date relaţionale
  • pregatire teoretica in administrarea bazelor de date relaţionale
  • cunostiinte programare Java
  • cunoasterea si altor limbi straine
  • cunoştinţe tehnologii web (PHP)

Tematica :
  • Sisteme de gestiune a bazelor de date
  • Oracle - arhitectura, administrare / Limbaj de programare SQL – interogari baze de date
  • Tehnologii web
  • Programare in limbajul de programare PHP
  • Engleza
  • Cunostiinte ale temrenilor specifici

Societatea Operatorul Pieței de Energie Electrică și Gaze Naturale “OPCOM” S.A. îndeplineşte rolul de administrator al pieţei de energie electrică, furnizând un cadru organizat, viabil şi eficient pentru desfăşurarea tranzacţiilor comerciale în cadrul pieţei angro de energie electrică și desfasoară activitaţi de administrare a pieţelor centralizate în sectorul gazelor naturale, în conditii de consecvenţă, corectitudine, obiectivitate, independenţă, echidistanţă, transparenţă şi nediscriminare.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024