Gratis

Analist achizitii Junior

ETA2U

Candidatul Ideal

Ne dorim:
*un coleg/o colega responsabil, riguros in respectarea indicatiilor primite de la colegul de echipa
*sa invete proceduri de lucru si sa le respecte
*foarte bune abilitati de comunicare - scriere, comunicare telefonica, editare precum si comunicare fata in fata
*punctualitatea trebuie sa fie o caracteristica
*meticulos
*cu o buna capacitate de intelegere a informatiilor in industria IT
*indemanare in munca pe calculator cu coduri, descrieri, specificatii, valori financiare
*intelegerea conceptelor elementare ale unei afaceri
* cunoscator al limbii engleze – vorbit, scris, citit
* sa cunoasca aplicatiile Microsoft Office si sa fie flexibil si curios pentru insusirea unor cunostinte noi despre functionalitatea Microsoft CRM si ERP Oracle;

Descrierea jobului

Colegul nostru / Colega noastră va gestiona activități din zona operațională, lucrând în echipă, alături de Product Manageri cu experiență:
* va defini produsele în catalogul electronic al companiei – denumire, caracteristici cheie, foto
* va redacta Purchase Ordere în sistemele organizației
* va transmite comenzile către furnizorii agreați
*va putea răspunde cererilor de ofertă pentru produsele standard, care nu fac obiectul unor proiecte speciale
* va relaționa cu furnizorii, urmărind respectarea termenelor de livrare pentru mărfurile comandate
* la recepția mărfurilor, va verifica conformitatea condițiilor agreate cu furnizorii – produs, cantitate, preț
* va rula proactiv rapoarte și va ține la zi documentele în care operează
* se va implica în procese administrative - întocmire referate, urmarire aprobări
* va opera în plaftormele de colaborare ale partenerilor- garanții, documente , comenzi

Activitatea este la birou și presupune utilizarea instrumentelor interne de lucru: Microsoft CRM, ERP Oracle & Microsoft Office (Word, Excel)
Program de lucru: Lu-Vi; 9:00-18:00

ETA2U SRL - companie activa pe piata IT din Romania din 1992 - inseamna o echipa cu peste 250 specialisti IT certificati si o cifra de afaceri de peste 43 milioane euro.

ETA2U este principalul integrator de sisteme şi soluţii IT complexe din vestul si centrul României, furnizor de produse şi servicii IT și una dintre cele mai certificate companii din IT-ul românesc (tehnic, comercial și de calitate).

Performanță constant recunoscută prin nominalizări anuale în topurile naționale: -in 2017, ETA2U a fost situata pe locul al 4-lea in Topul celor mai mari integratori IT&C din Romania, dupa cifra de afaceri, profitul net si numarul de angajati. - ETA2U a fost confirmata public ca fiind clasata pe locul I in Top 2017 national. la categoria intreprinderi mijlocii (Cercetare, Dezoltare si High Tech) dupa cifra de afaceri, profit net, productivitate si performanta globala.

Incurajam creativitatea si inovatia sprijinim tinerii entuziasti talentati, pasionati, motivati sa performeze si sa-si dezvolte cariera profesionala.Asiguram un mediu de lucru bazat pe dialog,incredere,respect reciproc si cooperare.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024