Gratis

Ajutor bucatar / ospatar

Bibas Group
3 poziții

Candidatul Ideal

Daca ești tânăr și pasionat de bucătărie dar nu ai avut încă șansa să-ți încerci talentul într-o bucătărie adevărată, daca ti-ar plăcea să lucrezi într-o bucătărie cu specific italian, daca iti doresti sa lucrezi într-un loc frumos și cu oameni care te inspiră, atunci Massimo este locul potrivit pentru tine să-ți începi cariera sau pasiunea ;).
Chef Felix te așteaptă în echipa lui !

Descrierea jobului

Ajutor de bucatar:
- Asigura suportul pentru prepararea principalelor feluri de mancare calde si reci
- Asigură curăţenia zonei de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀lucru cat si a bucătăriei
- Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare
- Efectueaza prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează
- Răspunde de păstrarea în bune condiţii a ustensilelor şi vaselei
- Respecta normele de igienă şi securitate a muncii
- Bine organizat, comunicativ, punctual
- Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico – sanitare in vigoare
- Pregăteste mai multe feluri de mâncare în același timp, în funcție și în ordinea comenzilor

Ospatar:
– abilitati de comunicare foarte bune, flexibilitate, amabilitate, atitudine pozitiva si deschisa cu orientare catre promovarea de servicii de ospitalitate de calitate
– politete si profesionalism in servirea clientilor
– corectitudine, seriozitate, responsabilitate în gestiunea financiară
– pastrarea igienei si curateniei la locul de munca

Ce oferim :
- salariu net atractiv
- bonuri de masa
- dupa 6 luni de activitate, asigurare medicala prin Allianz Tiriac

Massimo este un restaurant și o cafenea pe aleea pietonala Republicii, din centrul istoric al orasului Brașov. Motto-ul nostru este "Buono-semplice-genuino", ceea ce înseamnă că acesta este un loc unde originalitatea, simplicitatea și calitatea sunt cele mai importante valori: folosim ingrediente artizanale, ne prăjim propria cafea, iar lista de vinuri este în sinergie cu meniul. Dorim să oferim oaspeților noștri, ca și familiei noastre, tot ce este bun.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024