Gratis

Agent Vanzari

Magister Software SRL

Candidatul Ideal

• Abilitati de comunicare, putere de convingere, negociere si lucru in echipa;
• Experienta in vanzari B2B (experienta in vanzarea de produse si servicii IT constituie avantaj);
• Experienta profesionala in domenii care presupun relationare cu clientii;
• Responsabilitate fata de munca proprie si orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
• Capacitate de rezolvare a problemelor;
• Cunostinte Word, Excel, PowerPoint si CRM;
• Permis de conducere – categoria B.

Descrierea jobului

  • Cunoasterea produselor si serviciilor furnizate de companie precum si a modelelor de ofertare specifice;
  • Intelegerea nevoilor clientilor pentru dezvoltarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈unor colaborari pe termen lung cu acestia;
  • Identificarea si atragerea de noi clienti si retentia clientilor existenti;
  • Organizarea de prezentari profesionale a solutiilor si serviciilor companiei catre clientii finali;
  • Identificarea oportunitatilor de vanzari suplimentare catre clientii din portofoliu;
  • Contractarea si lansarea in productie a solutiilor contractate;
  • Gestionarea relatiei cu clientii din portofoliu;
  • Participarea activa la realizarea targetului lunar;
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea proprie.
Beneficii
  • Programe gratuite de instruire si specializare;
  • Utilizarea in activitatea curenta a celei mai noi tehnologii de gestionare a portofoliului de clienti;
  • Portofoliu de clienti existenti primiti in administrare imediat dupa perioada de proba;
  • Salariu fix + bonusuri salariale consistente, in functie de realizari;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile la clienti;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala clinica privata.

Cu peste 20 de ani de activitate, Magister Software s-a afirmat drept cel mai dinamic dezvoltator și integrator de soluții informatice pentru retail din România, specializandu-se in managementul eficient al retelelor de magazine.

Magister este dezvoltatorul SmartCash Retail Management System, cea mai puternica platforma software pentru retail din România.

Magister este singurul producator autohton de echipamente de tip self checkout, furnizand solutii inalt automatizate pentru retailul modern.

Mai multe informatii pe: www.magister.ro, www.smartcash.ro, smartcash.community
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024