Gratis

Agent Vanzari – Reprezentant Medical

Filara BioMed SRL

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
  • Studii superioare, preferabil in domeniul: medical, chimie, biologie moleculara,biotehnologii sau conexe;
  • Cunoasterea limbajului medical si orientare catre domeniul stiintific;
  • Cunosterea unei limbi de circulatie internationala: engleza
  • Experienta de vanzari in domeniul medical
  • Cunoasterea platformei SICAP-SEAP; excelente abilitati de utilizare a SICAP-SEAP reprezinta un avantaj
  • Cunoasterea platformei Monday reprezinta un avantaj
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Dinamism si abilitati de a lucra cu termene limita
  • Proactivitate, seriozitate, constiinciozitate si promptitudine in indeplinirea activitatii profesionale;
  • Cunostinte avansate de operare PC (MS Office: EXCEL, WORD, PowerPoint)
  • Carnet conducere cat. B
  • Disponibilitate pentru efectuarea de delegatii in tara si in strainatate
  • Foarte bune abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Ești dispus să faci următoarele lucruri, chiar dacă unele nu le-ai mai făcut până acum:
  • Identificarea si abordarea potentialilor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀clienti.
  • Organizarea si participarea la intalniri cu clientii pentru a discuta nevoile si ofertele firmei.
  • Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de ofertepentru clientii potentiali si cei existenti.
  • Crearea de strategii pentru atragerea de noi clienti.
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza
  • Rezolvarea prompta a eventualelor probleme si reclamatii.
  • Participarea la evenimente si targuri de profil pentru a reprezenta firma.
  • Utilizarea materialelor de marketing si promovare pentru a creste vizibilitatea firmei.
  • Comunicarea eficienta a valorilor si avantajelor competitive ale firmei.
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru a asigura indeplinirea obiectivelor comune.
  • Intocmirea si prezentarea de rapoarte periodice privind activitatea de vanzari.
  • Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
  • Intocmeste și transmite în termenele stabilite ofertele financiare și tehnice
  • Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare la nivelul zonei sale. Acorda consultanta si feedback clientilor in legatura cu produsele vandute. Raspunde de urmarirea incasarii comenzilor.
  • Raspunde de intocmirea corecta a documentelor comerciale.
  • Raspunde de promovarea imaginii firmei in relatiile cu clientii.
  • Monitorizarea, supravegherea permanenta a sistemului SICAP (SEAP), a nunturilor privind licitatiile; Introducerea produselor/pachetelor in Catalogul Electronic.
  • Supravegherea permanenta a proceselor, procedurilor privind aceste licitatii, asigurarea unui circuit eficient al documentelor pentru licitatii;
  • Procurarea/descarcarea documentatiei de participare publicata de autoritatile contractante;
  • Elaborarea documentatiei de ofertare in vederea participarii la licitatii impreuna cu departamentul de vanzari; Depunerea/trimiterea/incarcarea pe SEAP a documentele solicitate pentru participarea la procedura de achizitie;
  • Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificare emise de autoritatile contractante;
  • Studierea documentatiilor de atribuire si selectionarea produselor conform specificatiilor tehnice din Caietul de Sarcini.
Beneficii:
  • Program de lucru Full-Time de 8h / zi, luni-vineri;
  • Pachet salarial motivant si tichete de masa;
  • Asigurare transport / decontare transport si telefon de serviciu
  • Asigurare medicala privata
  • Prime
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;

Filara BioMed este o firma specializata in furnizarea de produse si servicii pentru laboratoare medicale si de cercetare!
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024