Gratis

Agent Relatii Clienti

SC OTTER Distribution SRL

Candidatul Ideal

  • Excelente abilitati de comunicare (oral si scris) si relationare;
  • Atitudine orientata catre client;
  • Abilitati de vanzare si negociere;
  • Spirit de a lucra in echipa si atitudine proactiva;
  • Operare PC MS Office: nivel mediu;
  • Rabdare si dorinta de a rezolva cu succes solicitarile primite.

Descrierea jobului

  • Analizarea cerintelor clientilor si acordarea de asistenta telefonica si/ sau pe email privind aspectele legate de comenzile efectuate/potentiale;
  • Preluarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈comenzilor telefonice si introducerea acestora in platforma de vanzare online;
  • Monitorizarea permanenta a comenzilor de pe site, de la plasarea acestora pana la livrare si oferirea de servicii post-vanzare-retur;
  • Monitorizarea respectarii termenelor de livrare comunicate clientilor;
  • Mentinerea legaturii cu clientii, in vederea obtinerii unui feedback permanent;
  • Realizarea diferitelor rapoarte privind solicitarile/reclamatiile din partea clientilor;
  • Utilizarea tuturor instrumentelor informatice ale societatii pentru informarea corecta a clientilor (platforme curierat, platforma gestionare relatii client, sistem de gestiune-WMS).

Otter Distribution este unul dintre cei mai mari retaileri si distribuitori de incaltaminte si accesorii din Romania, iar business-ul de distributie deja se extinde pe mai multe piete externe.
Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter Distribution a reunit in reteaua sa de magazine (OTTER, TEZYO, EPICA, GRYXX, ALDO) atat marci propria, cat si marci cu renume international distincte ca stil si imagine. In momentul de fata, reteaua de magazine este formata din peste 70 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online, cat si in oricare din magazinele noastre, clientii se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024