Gratis

Agent de vanzari in domeniul resurselor umane

Dinamic Recruitment
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unei persoane dinamice, cu abilități excelente de comunicare și persuasiune, care să aibă o atitudine proactivă și orientată către rezultate. Candidatul ideal trebuie să fie capabil să identifice nevoile clienților și să propună soluții personalizate, menținând totodată relații de lungă durată și de încredere cu aceștia.

Profilul candidatului:

Experiență relevantă: Experiență anterioară în vânzări sau în domenii similare constituie un avantaj.
Abilități excelente de comunicare: Capacitate de a explica clar și convingător beneficiileserviciilor.
Orientare către client: Capacitate de a înțelege si de a identifica nevoile clienților, de a oferi soluții adaptate si suport clientilor pe tot parcursul colaborarii.
Abilități de negociere: Capacitate de a negocia si de a încheia tranzacții în termeni avantajoși pentru ambele părți.
Atitudine proactivă și reziliență: Disponibilitate de a depăși obstacolele și de a găsi soluții în situații dificile sau presante, capacitatea de a lucra facil cu termene limita.
Orientare către rezultate: Motivație puternică pentru atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări si dorinta de a persevera in mod continuu.
Capacitate de organizare și gestionare a timpului: Gestionarea eficientă si imbogatirea permanenta a unui portofoliu de clienți și a sarcinilor zilnice.

Permis de conducere categoria B
Fără antecedente penale
Abilități de operare PC (MS Office)
Disponibilitate pentru deplasări

Descrierea jobului

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și provocator.
Traininguri și suport pentru dezvoltarea abilităților de vânzare.
Cursuri de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀limba engleza, araba sau orice alta limba necesara bunei dezvoltari a candidatului pentru a-i putea facilita bunele demersuri in cadrul jobului.
Pachet salarial motivant și bonusuri/comisioane în funcție de performanțe.
Perspectivă de avansare în cadrul companiei.
Asigurarea unui mediu de lucru placut si prielnic.
Suport si indrumare pentru orice dificultate aparuta.

Responsabilități principale:
Promovarea și vânzarea serviciilor de recrutare și lde easing de personal către companii din diverse industrii.
Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri prin prospectarea pieței și contactarea potențialilor clienți.
Gestionarea întregului proces de colaborare/ vanzare, de la inițierea primului contact până la încheierea contractelor și menținerea relațiilor cu clienții.
Înțelegerea nevoilor clienților și personalizarea ofertelor în funcție de specificul acestora.
Negocierea condițiilor comerciale și a termenilor contractuali pentru a asigura parteneriate de succes pe termen lung.
Colaborarea strânsă cu echipa de recrutare pentru a asigura livrarea serviciilor conform așteptărilor clienților.
Monitorizarea pieței și a concurenței pentru a identifica tendințe și oportunități de creștere a vânzărilor.

Dinamic Recruitment este o companie specializată în servicii de recrutare și leasing de personal, dedicată să ofere soluții personalizate pentru nevoile specifice ale fiecărei organizații. Ne concentrăm pe identificarea și plasarea celor mai buni profesioniști, asigurând atât angajatorilor, cât și candidaților, o experiență eficientă și de încredere.

Prin serviciile noastre de leasing de personal, oferim flexibilitate și suport complet în gestionarea forței de muncă permanente, temporare sau pe proiect, adaptându-ne rapid la cerințele dinamice ale pieței. De la selecția candidaților potriviți, până la administrarea detaliilor contractuale, ne asigurăm că partenerii noștri au acces la resursele umane necesare pentru a-și atinge obiectivele de business.

La Dinamic Recruitment, misiunea noastră este de a conecta talentul cu oportunitățile potrivite, oferind soluții eficiente și adaptabile în toate domeniile de activitate.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024