Gratis

Agent de vanzari Baia Mare (oras) si imprejurimi

GLOBAL CLEAN DISTRIBUTION S.R.L.

Candidatul Ideal

Esti o persoana dinamica si ai fler la gasirea clientilor si relationarea cu acestia? Faci fata cu succes la realizarea tintelor de vanzari si profiti de oportunitatile care apar?
Ai capacitatea de a negocia si de a duce lucrurile pana la capat?
Te atrag provocarile si iti doresti sa lucrezi intr-o organizatie, care te incurajeaza sa te dezvolti personal si profesional?

Rolul Reprezentantului comercial HoReCa va fi de a intretine relatia dintre Global Clean Distribution si clientii actuali si potentiali din zona alocata si de a promova produsele Global Clean Distribution in acord cu strategia companiei.

Cerinte :

* cunoasterea pietei HoReCa si Fabrici (din zona arondata ), reprezinta un avantaj;
* absolvent studii medii sau superioare (reprezinta un avantaj );
* minim un an de experienta intr-un post similar;
* abilitati de negociere, comunicare, relationare;
* spirit organizatoric, initiativa, loialitate;
* disponibilitatea de a calatori;
* permis de conducere categoria B (minim un an de zile experienta );
* prezenta placuta;
* bun simt comercial;

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
* contacteaza si viziteaza clientii/potentialii clienti urmarind promovarea produselor si imaginii companiei;
* prezinta ofertele ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de produse si ofertele speciale tuturor clientilor / potentialilor clienti;
* raspunde de implementarea politicii de vanzari stabilite de Managerul de vanzari in zona sa de activitate;
* raspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienti si companie (largirea numarului de clienti, a gamei de produse, a valorii comenzilor);
* urmareste activitatile desfasurate in piata de companiile din acelasi domeniu de activitate;
* dezvoltarea unei bune relatii cu clientii din mediul HoReCa si din mediul Hotelier;
* Intocmirea, transmiterea si negocierea ofertelor de pret;
* putere de convingere,flexibilitate, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor;

Oferta (bonusuri, beneficii)

* salariu fix + comision direct proportional cu valoarea vanzarilor;
* mediu de lucru flexibil si modern;
* pachet salarial motivant (masina, telefon mobil, tichete de masa, prime de performanta);
* oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist;
* oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la traininguri;

Companie tanara de distributie din NV tarii, cu capital 100% Romanesc !!

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024