Gratis

ADMINISTRATOR APLICATII

CIT One SA

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Administrator Aplicatii entuziast și dedicat pentru a se alătura echipei noastre dinamice și în creștere, din cadrul Departamentului IT! Dacă ai experiență în domeniu, ai lucrat cel puțin 5 ani în administrarea aplicațiilor IT și/ sau baze de date, te invităm să aplici pentru postul nostru disponibil.

Candidatul ideal are:
  • minim 5 ani de experiență având ca activitate principală administrarea de aplicații și/ sau baze de date;
  • studii superioare finalizate în domeniul IT sau Tehnic;
  • cunoștințe avansate de instalare/ configurare/ mentenanță servere web: Apache și IIS instalate pe platforme Windows sau Linux (RedHat și Ubuntu);
  • cunoștințe de administrare a servere-lor de tip Middleware și Java server runtime;
  • cunoștințe de configurare/ mentenanță și monitorizare a sistemelor de operare Windows și Linux, asftel încat să asigure funcționarea în parametrii normali a aplicațiilor;
  • experiență în utilizarea bazelor de date Oracle, SQL server și MySQL (instalare/ configurare/ mentenanță);
  • experiență în implementarea de proiecte de aplicații în medii de tip Enterprise (infrastructuri IT complexe).

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • administrează aplicațiile utilizate în cadrul companiei;
  • asigură legătura din punct de vedere Operațional cu furnizorii de aplicații și ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂furnizorii de servicii;
  • acordă suport local IT și asigură suport pentru activitatea celorlalte funcții din cadrul departamentului IT;
  • urmărește incidentele din zona de aplicații IT și se asigură că rezolvarea acestora se face în SLA-urile agreate;
  • asigură rezolvarea incidentelor din aria sa de responsabilitate și în urma identificării cauzei propune soluții tehnice sau cerințe de dezvoltare pentru înlăturarea cauzelor care pot genera alte incidente;
  • participă la proiectarea/ modificarea sistemului informatic al companiei și propune soluții sau inițiative/ proiecte pentru îmbunătățirea acestuia.

Avantaje si beneficii:
  • locație accesibilă, într-un complex de birouri nou construit, cu acces facil la metrou și transport de suprafață
  • stabilitate la locul de munca
  • salariu atractiv și plătit la timp
  • tichete de masa
  • abonament de Servicii Medicale
  • oportunități de dezvoltare și promovare
  • mediu de lucru plăcut și bine organizat, cu toate instrumentele necesare pentru a face performanță
  • colectiv dinamic si vesel

Compania CIT One a fost înființată în anul 2009, inițial sub denumirea BCR Procesare, beneficiind de suport logistic din partea Grupului BCR și de personal calificat în gestionarea numerarului din sistemul bancar.
În martie 2015, își schimbă denumirea în CIT One fără a schimba structura acționarilor.
În septembrie 2020, CIT One devine Societate pe Acțiuni, în structura acționariatului CIT One intrând alături de BCR S.A., BRD S.A. și Raiffeisen Bank S.A.
Având peste 1600 de angajați, activitatea companiei constă în transportul și procesarea de valori, fiind licențiată ca o companie dedicată de securitate specializată în transportul de valori.
CIT One își propune să fie cel mai apreciat furnizor de servicii integrate de transport, procesare și depozitare valori de pe piața românească, recunoscut pentru profesionalism, siguranță și inovație.

Publicat 19 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 18 Sept. 2024