Gratis

Achizitor Strategic

Dexion En-gross S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe:

Studii medii, reprezinta avantaj studile superioare.
Experiență de minim 2 ani într-un job relevant de achiziții.
Cunoștințe avansate de Microsoft Office, în special Excel.
Abilitate de comunicare în limba maghiară și română, atât verbal cât și în scris.
Constituie un avantaj: experiența în achiziții strategice, cunoașterea sistemelor de gestionare a întreprinderilor, nivel de negociere în limba engleză, experiență în vânzări/achiziții pe segmentul FMCG.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Optimizarea stocurilor conform nevoilor companiei.
Plasarea și urmărirea comenzilor.
Generarea codurilor de articole și crearea listelor de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄prețuri.
Gestionarea facturilor și coordonarea cu furnizorii pentru clarificări legate de facturare.
Conducerea negocierilor în limba maghiară și română.
Revizuirea surselor de aprovizionare, identificarea și auditarea potențialilor noi furnizori.
Solicitarea ofertelor, evaluarea acestora, gestionarea procesului de contractare, urmărirea și evaluarea post-implementare.

Ce oferim:

Pachet salarial competitiv și beneficii.
Oportunități continue de dezvoltare profesională într-o companie stabilă și în creștere dinamică.
Un mediu de lucru inovator în cadrul unei echipe suportive.

Descrierea companiei

Achizitor Strategic - Dexion En-Gross

Dexion En-Gross, un lider în domeniul distribuției en-gros de alimente și non-food, care deserveste revânzătorii, caută să își extindă echipa prin angajarea unui achizitor strategic. Cu peste un deceniu de prezență pe piața alimentară din România, ne dezvoltăm dinamic și ne străduim să oferim servicii de excepție.
Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024