Gratis

Accountant/ Contabil

Mogo IFN SA

Candidatul Ideal

- Experiență într-o poziție similară min. 2 ani; experiența într-o instituție financiară, companie de audit sau prestări servicii de contabilitate externalizată prezintă un avantaj​
- Studii Contabilitate sau Finanțe-bănci; ​
- Cunoaștere MS Office, experiență de lucrul cu SAP prezintă un avantaj;​
- Cunoaștere limbă engleză la nivel mediu;​
- Atitudine pro-activă, inițiativă și dorință de a îmbunătăți procesele din departamentul în care lucrează;​
- Capacitatea de a comunica informații din domeniul său de expertiză într-un limbaj accesibil pentru a avea o bună colaborare și comunicare cu colegii din celelalte departamente

Descrierea jobului

- Contabilizează facturile de la furnizori (stocuri, mijloace fixe si servicii)​
- Înregistrează încasările si plățile conform extrasului de cont​
︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄- Operează avansurile de trezorerie conform deconturilor​
- Asigură documentarea corespunzătoare a tuturor înregistrărilor contabile, precum și arhivarea documentelor după contabilizare​
- Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile ​
- Înregistrează sumele de acrruals pentru furnizori​
- Rulează in SAP operații de închidere de lună – calcul amortizare MF, amortizare cheltuieli înregistrate in avans, calcul diferenţe de curs și verificare rezultatele generate de SAP (operații automate in SAP)​
- Asigură reconcilierea soldurilor de clienți si furnizori si a rulajelor cu aceștia atât pentru cei inter company cat si pentru terți​
- Participa la diverse proiecte interne (ex. de eficientizare a fluxului de informații, de documente, implementare noi rapoarte etc).

Fondată în 2012, compania Mogo este o institutie financiara activa in leasing financiar si credite in domeniul auto, cu prezenta in mai multe tari precum Letonia, Lituania, Estonia, Georgia, Polonia, Bulgaria, Moldova, Albania, Armenia, Bielarus, Ucraina si desigur Romania. Dezvoltarea dinamică a Mogo este posibilă datorită, printre altele, suportului de capital stabil si unei soluții tehnologice și eficiente de management al portofoliului de creanțe, care in prezent a ajuns la 90 de milioane de euro.

In Romania suntem in plina extindere , cu prezenta in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi, Brasov, Craiova, Galati, Constanta, Ploiesti si in curand si alte orase importante.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024