Gratis

Warehouse Operator

Emerson

Descrierea jobului

Rezumatul postului

Descărcarea și recepția materiei prime de la furnizori; pregătirea și livrarea produselor finite. Pregătirea comenzilor în ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀colaborare cu departamentele de Producție și Calitate.

În acest rol, vei fi responsabil de:
* Descărcarea și recepționarea fizică a materiei prime de la furnizori;
* Înregistrarea informațiilor legate de materia primă recepționată în sistemul informatic (Oracle);
* Procesarea comenzilor în sistemul informatic (TRAX) dupa planul de livrare stabilt;
* Livrarea materiei prime pentru a fi inspectată de departamenul de Calitate, apoi transferarea ei în locația permanentă de depozitare;
* Pregătirea comenzilor pentru departamentul de Producție în conformitate cu datele de livrare și fișa tehnică a produselor;
* Realizarea, pregătirea, împachetarea și încarcarea produselor finite;
* Contribuirea la realizarea inventarelor periodice și raportarea oricărei probleme de receptie sau livrare catre Supervizorul de Depozit;
* Respectarea regulilor de siguranță la locul de muncă și menținerea curățeniei la postul de lucru.

Ce te definește:

O persoană cu bune abilități de comunicare, care își organizează efficient munca și își duce la bun sfârșit sarcinile.

Pentru acest rol, vei avea nevoie de urmatoarele:
* Atestat de stivuitorist;
* Experiență în depozit, livrări de marfă și/sau interacțiune cu curieri;
* Cunoștințe de utilizare a calculatorului – MS Office, Internet.

Consituie un avantaj urmatoarele abilități:
* Cunoasterea limbii engleze.

Oferta noastră:

Înțelegem importanța echilibrului dintre viața profesională și cea privată și suntem dedicați să sprijinim nevoile personale și profesionale ale angajaților noștri. De la planuri de beneficii competitive și asistență medicală extinsă, până la oportunități echitabile de creștere și dezvoltare, ne străduim să construim un loc de muncă care să ofere sprijin și să fie recompensator.

În plus, grupurile noastre globale de resurse pentru angajați voluntari vă vor da posibilitatea să vă conectați cu colegi care împărtășesc aceleași interese, să promovați diversitatea și incluziunea și să contribuiți în mod pozitiv la comunitățile din jurul nostru.

Emerson is a global leader in automation technology and software. Through our deep domain expertise and legacy of flawless execution, Emerson helps customers in critical industries like life sciences, energy, power and renewables, chemical and advanced factory automation operate more sustainably while improving productivity, energy security and reliability. With global operations and a comprehensive portfolio of software and technology, we are helping companies implement digital transformation to measurably improve their operations, conserve valuable resources and enhance their safety. We offer equitable opportunities, celebrate diversity, and embrace challenges with confidence that, together, we can make an impact across a broad spectrum of countries and industries. Whether you’re an established professional looking for a career change, an undergraduate student exploring possibilities, or a recent graduate with an advanced degree, you’ll find your chance to make a difference with Emerson. Join our team – let’s go!
Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 8 Aug. 2024