Gratis

Visual Merchandising

BSB FASHION SA

Candidatul Ideal

Cerinte:
* 2-5 ani experienta profesionala intr o pozitie similara.
* Cunostinte limba engleza mediu/avansat.
Abilitati excelente de comunicare
* Disponibilitate ridicata pentru implicare, flexibilitate, abilitate organizationala, gandire si actionare antreprenoriala.
* Abilitati interpersonale.
* Capacitatea de a motiva si impulsiona echipa, in calitate de exemplu.
* Prezenta sigura si carisma.
* Persoana creativa care manifesta pasiune pentru moda.
* Managementul eficient al timpului.
* Disponibilitatea de a efectua deplasari atat in tara cat si in afara tarii.

Descrierea jobului

Atributii :
* implementarea si dezvoltarea strategiilor de VM in magazine, in conformitate cu cerintele brand ului.
* Implementarea conceptelor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃de vitrina: crearea outfiturilor pt manechini, pozitionarea acestora cat si a decorului.
* Motivarea si coordonarea echipei din subordine.
* Colaborarea proactiva cu echipa, Store/Area Managerii.
* Instruirea echipelor magazinelor in materie de VM.
* Comunicare activa cu superiorii din Grecia.

Running since 1980, BSB nowadays holds a leading position in the industry of women’s fashion & apparel. The company today has an extensive network comprising108 exclusive BSB stores, its distribution network is also extensive, with more than 600 associated multi brand stores in major cities in Greece and abroad. The company’s international vision is expressed through an ambitious plan to operate abroad, currently having a strong presence in a total of 21 countries.
In Romania BSB holds 25 physical stores and an e-shop.
Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024