Gratis

Visual Merchandising

BRICOSTORE ROMÂNIA S.A.

Candidatul Ideal

Cel mai probabil, ne-am cunoscut deja. Ne-ai văzut în casa vecinului tău sau în casele prietenilor tăi. Fiind printre liderii pieței îmbunătățirii locuințelor din România, e ușor să te întâlnești cu Brico în casele românilor.
Pentru clienții noștri, Brico este locul unde găsesc soluții pentru locuința lor. De la materiale de construcții, scări sau ferestre și până la unelte, parchet sau vopsele, Brico are o rezolvare pentru orice proiect, fie el de interior sau de exterior.
Pentru cei 2500 de colegi din cele 32 de magazine și din sediul central, Brico este locul unde construim împreună. Aici, totul este într-o continuă dezvoltare, inclusiv cariera ta. Prin urmare, vei fi încurajat și susținut să evoluezi într-un mediu de lucru sigur și plăcut.

Brico Dépôt
recruteaza Merchandising Specialist pentru sediu in Bucuresti care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
  • Orientare către client;
  • Atenţie la detalii, capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor şi de prioritizare a activităţilor;
  • Buna comunicare la toate nivelurile ierarhice, sociabilitate, implicare şi rezistenţă la stres ;
  • Abilităţi comerciale, de anticipare şi previzionare ;
  • Experienţă în retail minimum 1 an;
  • Cunoaşterea limbii engleze la un nivel mediu (scris şi conversaţional);
  • Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, Power Point, Outlook);
  • Cunoştinţe AutoCAD, Google SketchUp sau alte programe de grafică - reprezintă un avantaj;
  • Studii superioare – de preferat;
  • Disponibilitate pentru deplasări;
  • Permisul de conducere, categoria B, reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Identificarea nevoilor clientului, a criteriilor decizionale de cumpărare, în vederea realizării planurilor de implementare ale produselor comercializate.

︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Principalele sarcini şi responsabilităţi:
  • Identificarea nevoilor clientului, a criteriilor de cumpărare şi comunicarea lor prin intermediul planurilor de implementare a produselor;
  • Realizarea planogramelor in CKB/Space Planning şi comunicarea acestora în depozite;
  • Verificarea respectării conceptului de merchandising în depozite;
  • Implicarea şi coordonarea proiectelor de deschideri de magazine sau remodelare;
  • Testarea şi implementarea gamelor de produse în colaborare cu departamentul Comercial, conform regulilor de merchandising şi strategiei comerciale;
  • Proiectarea, menţinerea, dezvoltarea şi punerea la dispoziţie a bazei de date a planogramelor ;
  • Realizarea de planuri de reorganizare a departamentelor pentru diferite zone din cadrul depozitelor ;
  • Analiza rapoartelor economice împreună cu departamentul Comercial şi cu departamentul de Controlling şi propunerea acţiunilor şi măsurilor în vederea creşterii rezultatelor şi profitabilităţii.
  • Gestionare si coordonare echipamentele din magazinele BD in colaborare cu Responsabilul de echipamente.
Beneficii:
  • Mediu de lucru este chiar plăcut – așa ne spun toți colegii 😊
  • Sunt multe oportunităţi de a creşte şi a te dezvolta, iar tu vei afla cu prioritate despre posturile noi din echipă
  • Avem un pachet de beneficii consistent (tichete de masă, decont transport, prime, abonament clinică medicală privată, reduceri la sălile de sport, oferte de servicii financiare, acces gratuit la biblioteca Bookster și la programul Brico SOS și altele)
  • O multitudine de cursuri și pentru noii colegi un program de integrare în companie, cu sprijinul unui mentor dedicat;
  • Flexibilitatea programului de lucru întrucât atunci când organizăm turele știm cât contează timpul alocat și vieții personale
Dacă vrei să îți construiești și tu o carieră alături de noi, aplică și #HaiSaFimBricolegi.

Brico Dépôt România este parte a grupului Kingfisher, o companie internațională în domeniul îmbunătățirii locuinței, ce deține peste 1.350 de magazine în 8 țări din Europa si peste 75 000 angajati. Principalele branduri de retail sunt B&Q, Castorama, Brico Depôt și Screwfix. Kingfisher deține de asemenea, și o parte a mărcii Koçtaş din Turcia. În luna decembrie 2017, Kingfisher a achiziționat întreaga rețea de magazine Praktiker România. Achiziția Praktiker se aliniază strategiei de dezvoltare a grupului Kingfisher pe piața îmbunătățirii locuinței și de consolidare a poziției pe piața locală, Brico Dépôt România devenind numărul 2 în România, cu 35 de magazine.

Echipa Brico
Lucrăm împreună și construim relații semnificative pentru realizarea unui singur scop: să facem îmbunătățirea locuinței accesibilă tuturor. Brico este locul unde poți învăța continuu și te poți dezvolta, iar noi te încurajăm să pui întrebări și să ne provoci. Ne asigurăm că lucrezi cu oameni care te respectă și pe care îi respecți și îți dăm șansa de a face o zi mai bună cuiva, pentru că, oricine ai fi, când lucrezi la Brico Dépôt, casa noastră este și casa ta.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024