Video Editor cu Experiență în Ecommerce și Marketing Digital

IMDB S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Descrierea poziției:

Căutăm un Video Editor talentat și creativ, cu experiență în ecommerce și marketing digital, pentru a se alătura echipei noastre. Rolul implică crearea de conținut video atractiv și eficient, destinat promovării produselor noastre pe diverse platforme de social media și publicitate online.

Cerințe:

  • Experiență dovedită în editarea video, cu un portofoliu care să demonstreze abilitățile și creativitatea în prezentarea produselor.

  • Înțelegere profundă a conceptelor de ecommerce și marketing digital, precum și a structurii video-urilor care generează vânzări.

  • Abilități excelente de comunicare și colaborare, capabil să lucreze eficient în echipă.

  • Experiență în utilizarea platformelor de social media și a platformelor de publicitate online.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

  • Realizarea de videoclipuri promoționale pe baza informațiilor primite despre produs, inclusiv imagini și clipuri video de referință.

  • Căutarea și selecția de videoclipuri relevante de pe platforme precum Facebook, TikTok, YouTube etc., care evidențiază produsul nostru.

  • Editarea și personalizarea a 10-15 videoclipuri selectate, folosind orice software de editare preferat, pentru a crea 10 videoclipuri finale cu hook-uri diferite, dimensiuni variate, subtitrări și titluri adaptate.

  • Colaborarea cu echipa de Ads pentru a testa videoclipurile pe platformele Facebook și TikTok Ads, în scopul identificării conținutului cel mai eficient.

  • Dezvoltarea periodică de noi videoclipuri, bazate pe materialele câștigătoare, la fiecare 2-3 săptămâni.

IMDB SRL este o companie dinamică și inovatoare, cu sediul în Târgu Jiu, specializată în comerțul online (ecommerce). Ne mândrim cu o prezență puternică atât pe piața națională, cât și pe cea internațională, oferind clienților noștri produse de înaltă calitate și servicii excelente.
Publicat 6 Aug. 2024 Reactualizat 3 Sept. 2024 Expiră 5 Sept. 2024