Gratis

Vanzator Piese Schimb Semiremorci

SCHMITZ CARGOBULL ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

  • Persoana cu abilitati tehnice
  • De preferat absolvent al unei facultati cu profil tehnic ( se vor lua in calcul si candidati fara experienta profesionala)
  • Limba engleza nivel mediu
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Capacitate de organizare si prioritizare
  • Capacitate de a gestiona situatii sub presiune

Descrierea jobului

  • Emite oferte de pret catre clienti
  • Furnizeaza solutii pentru problemele clientilor
  • Deserveste clientii si ii ajuta pe acestia sa ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀vanda produsele mai departe clientilor lor
  • Furnizeaza superiorului ierarhic informatii despre activitatea concurentei, despre relatiile clientilor
  • Informeaza clientii cu privire la noile produse si campanii de vanzare
  • Se ocupa de mentenanta bazei de date de clienti – actualizare date contact
  • Administreaza si dezvolta in mod continuu portofoliul de clienti
  • Urmareste indeplinirea planului de vanzari lunar, trimestrial si anual
  • Avizeaza bonurile de consum
  • Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si tine legatura cu acestia pentru recuperarea eventualelor sume restante
  • Participa activ la planificarea si punerea in practica a planului de vanzari
  • Proceseaza comenzile primite de la clienti
  • Trimite informari tehnice si de pret catre furnizor
  • Emite facturi proforme pentru clienti
  • Urmareste incasarea facturilor proforme emise si emite comenzi dupa confirmarea incasarii
  • Stabileste impreuna cu clientul conditiile de livrare pentru comenzi
  • Ofera suport magaziei in manipularea, impachetarea si livrarea pieselor
  • Trimite informari tehnice in vederea obtinerii diferitelor certificate pentru semiremorci
  • Participa activ la inventarul bianual a stocului de marfa
  • Indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
  • Asigura calitatea raportarilor si a informarilor
  • Incaseaza platile in numerar ale facturilor emise si preda departamentului contabil contravaloarea acestora si copia chitantei emise pentru incasare

Schmitz Cargobull este leader de piata in vanzarea de semiremorci.

Vizitati-ne la www.cargobull.com/ro.
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024