Gratis

Travel Consultant

ELGINI TOUR SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ce trebuie sa ai:

• studii superioare;
• cunoștințe solide operare PC;
• cunoștințe foarte bune de geografie și ︌︂︋︂︂︉︄︇​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎cultură ︌︂︋︂︂︉︄︇​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︌︂︋︂︂︉︄︇​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎generală;
• cunoașterea destinatiilor de turism de masă;
• abilități de comunicare;
• cunoștinte foarte bune de a utiliza sistemele furnizorilor care oferă pachete pentru turism extern;
• experiență de minim 3 ani ca agent de turism - condiție obligatorie;

Descrierea jobului

Responsabilitati :

• preluarea solicitărilor de la clienți și întocmirea ofertelor pentru aceștia;
• rezervarea/vânzarea serviciilor turistice, a biletelor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de avion și a asigurărilor de călătorie către clienți;
• păstrarea legăturii cu clienții;
• întocmirea documentelor fiscale și de călătorie;
• acordarea de consultanță înainte, în timpul și după încheierea călătoriei;
• implicarea in constructia şi realizarea ofertelor turistice.

Ce oferim:

• Un loc de muncă stabil, într-o companie de încredere;
• Posibilitatea de participare la acțiuni de informare, cunoaștere și specializare;
• Salariu fix;
• Bonusuri în funcție de performanțe;
• Tichete de masa;
• Abonament Medlife

Agentie de turism specializata in vanzarea pachetelor externe.
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024