Gratis

Transport manger international

POP DEPOZIT LOGISTICA

Candidatul Ideal

- Studii medii sau superioare
- Experienta in domeniu constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si negociere
- ️︌️︂︂︅︊︄​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Flexibilitate, atitudine proactiva, dispus sa isi ajute colegii si sa lucreze in echipa
- Capacitate multitasking
- Cunostinte solide de comunicare in limba engleza si/sau germana
- Abilitati de lucru pe calculator; programe: MS Office, Excell, programe specifice de transport si navigare
- Persoana cu spririt de echipa dezvoltat, sociabila, organizata si atenta la detalii

Descrierea jobului

Gestionarea unei flote de 10 camioane aproximativ intrun flux de transport RO-UE, tur-retur
Asigurarea de marfuri pentru fiecare camion la ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄export cat si la import, astfel incat sa obtina veniturile stabilite
Optimizarea traseelor in vederea reducerii numarului de km parcursi, km parcursi in gol
Mentinerea intrun flux continuu al camioanelor
Mentinerea relatiilor de colaborare cu partenerii existenti si intarirea relatiilor prin comunicare continua cu acestia si identificarea necesarului de transport ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀al clientului si gasirea de solutii prin flota proprie sau colaboratori
Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.
Urmarirea executarii operationale a comenzilor de transport (respectare conditii contractuale, data si loc incarcare, sosire la destinatie, solutionare probleme aparute, facturarea, urmarire primire facturi carausi, verificarea preturilor si termenelor din facturi, primire documente, incasare)
Comunicare continua si eficienta cu clientii, soferii si colegii si transmiterea informatiilor necessare in vederea indeplinirii obiectivelor stabilite, a contractelor semnate si finalizarea in mod eficient a tuturor transporturilor.

Beneficii
Salariu fix + bonus in functie de realizari
Program de lucru L-V 09-18
Spatii de lucru noi si moderne
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică si companie cu multe proiecte

Pop Depozit Logistica este o companie care activeaza in industria transporturilor rutiere, avand flota proprie de autovehicule cu mase de la 1.5 tone pana la 40 tone. Are depozit in Romania si Italia si ofera servicii de transport, depozitare si logistica pentru clienti interni si externi prin flota proprie si colaboratori.
Publicat 12 Iul. 2024 Reactualizat 9 Aug. 2024 Expiră 11 Aug. 2024