Gratis

Trainer educational Robotica Vatra Luminoasa / Militari

STEAM ACADEMY S.R.L.
4 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
Persoană care îşi doreşte să evolueze în domeniul educational
- persoana care lucreaza cu placere cu copiii, cu multa rabdare si atentie la detalii;
- persoana responsabila, punctuala, serioasa, entuziasta, foarte bine organizata, implicata, cu initiativa;
- o persoana zambitoare, pozitiva si energica;
- atitudine calma si joviala in lucrul cu copiii;
- motivat si rabdator sa ajute copiii in procesul de invatare;
- ofera feedback parintilor intr-un mod constructiv;
- organizat in mediul de lucru si in aranjarea materialelor didactice.

Descrierea jobului

Academia de Robotica cauta noi colegi pentru sediile din Vatra Luminoasa (Piata Muncii) si Militari (Lujerului)

Responsabilitatile ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂dvs:
- desfasurarea cursurilor in conformitate cu metoda si planul didactic elaborat de Academia de Robotica atat la sediul propriu cat si la sediile partenerilor educationali;
- urmarirea progresului cursantilor;
- participarea la evenimente si alte initiative organizate de catre centru;
- respectarea metodelor de lucru si a regulilor interne ale Scolii de Robotica.
Program de tip full-time 10:00 – 18:00 / 12:00 – 20:00 sau part-time 14:00 – 18:30 / 15:00 – 19:30.
Cursul de formare este asigurat de către angajator.

Esti potrivit pentru acest job daca:
- esti o fire creativa si iti place sa rezolvi inedit problemele,
- iti place sa petreci timp alături de copii si creezi rapid conexiune cu ei,
- experienta cu elevii este un plus, dar nu este obligatorie,
- ai abilitati bune de comunicare si prezentare.

Academia de Robotica are o experiență de peste 9 ani și a lucrat cu peste 35,000 de copii în cadrul atelierelor sale. Misiunea noastră este să cream și să dezvoltăm ateliere motivante pentru copii, care să le dezvolte imaginația si sa le sporească încrederea în forțele proprii. Cursurile noastre de tehnologie contin ore de Robotică şi Iniţiere în Programare pentru copii cu vârsta cuprinsă între 4 şi 14 ani şi cursuri de IT şi Programare pentru copii cu vârsta cuprinsă între 8 şi 14 ani.

Academia de Robotica. www.academiaderobotica.ro

Publicat 24 Iul. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 23 Aug. 2024