Gratis

Test Engineer EE

Akkodis Romania
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Higher technical studies in Electrical / Electronic Enginering or Computer Science;
  • Flexibility, orientation towards the result, rigor;
  • Communication skills, proactive attitude in order to anticipate and manage risks;
  • Foreign languages: English and/or French medium

Descrierea jobului

  • Ensuring unit testing and validation of functions, in accordance with the validation plan;
  • Analyzing the results to detect anomalies ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁and analyze them;
  • Creation of validation reports.
  • Integration and testing of components on the vehicle
  • System development or component purchased from the manufacturer or supplier
  • Performing the validation and integration test
  • Ensuring delivery of test results
  • Implementation of test sequences for automatic and/or manual inter-system testing of a computer/computers () that are/are part of a complete system to ensure the full validation of the product
  • Running the test sequences, analyzing and investigating the results, reproducing and recording the observed defects, generating and disseminating the syntheses after testing
  • Validation of digital and analog electronic systems: Measurement and testing
  • Use of EE analysis tools (voltmeter, oscilloscope, etc.);
  • Knowledge of programs: Mathlab, Simulink, Python, Linux.

Akkodis este un jucător global în inginerie și IT și un lider în Industria Smart. Ne sprijinim clienții în proiectele lor de transformare digitală prin 4 linii de servicii: Consultanță, Soluții, Talent și Academie. Akkodis este un partener tehnologic de încredere pentru clienții săi din întreaga lume. Creăm și imaginăm soluții de ultimă oră pentru a răspunde provocărilor majore ale societății noastre, fie că implică accelerarea tranziției energetice și dezvoltarea mobilității ecologice, fie construirea de abordări centrate pe utilizator.

Cu o cultură puternică a incluziunii și diversității, cei 50.000 de experți în inginerie și IT, prezenți în 30 de țări, combină cele mai bune abilități tehnologice cu cunoștințe interfuncționale din toate industriile pentru a modela un viitor mai durabil. Suntem pasionați să inventăm împreună un viitor mai bun.

Akkodis România numără peste 800 de experți în inginerie și IT în birourile din București, Pitești, Iași, Timișoara și Cluj, angajați care împărtășesc valori puternice precum onestitate, respect, corectitudine și incluziune. Angajamentul nostru: să le dăm posibilitatea să fie ei înșiși la locul de muncă în fiecare zi și actori în viața și dezvoltarea lor în cadrul Akkodis.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024