Gratis

Telesales Speciaist

LT Human Links S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Telesales Specialist pentru o companie internationala specializată în dezvoltarea și comercializarea noilor tehnologii în agricultură pentru managementului, gestiunea și optimizarea activităților din exploatațiile agricole.

Cerințe necesare acestui rol:
  • Studii superioare;
  • Minim 1 an experiență în vânzări prin telefon;
  • Capacitatea de a comunica corect inclusiv în scris, de a lucra într-o echipă mică, independent;
  • Dorința de autodepășire, orientare către rezultate, customer care skills;
  • Persoană inovativă, dedicată, implicată, pozitivă, deschisă la nou (primește constructiv noi direcții sau taskuri), dornică să evolueze, ambițioasă.

Descrierea jobului

Dă-mi un semn aici, dacă te potrivești descrierii de mai sus și ți se pare interesant un job care presupune ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄următoarele activități:
  • Contactarea potențialilor clienți pentru a crește portofoliul, aflarea nevoilor acestora și calificarea discuțiilor pentru o eventuală întalnire cu echipa comercială din teren. (cold calling în baza de date de prospecți primită din partea companiei);
  • Stabilirea întâlnirilor comercialilor, atât cu potențialii clienţi, cât și cu cei deja existenţi;
  • Contactarea cliențiilor în vederea achitării abonamentului anual (în anumite momente din an);
  • Înregistrarea corectă a informațiilor în baza de date, utilizând aplicații specifice (CRM);
  • Soluționarea reclamațiilor (prin colaborarea cu colegii din celelalte departamente);
  • Verificarea gradului de satisfacție a clienților cu privire la produse.

Companie internationala specializată în dezvoltarea și comercializarea noilor tehnologii în agricultură pentru managementului, gestiunea și optimizarea activităților din exploatațiile agricole.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024