Gratis

Telemarketing Executive

KNOT LINK BUILDING SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

  • Abilități excelente de comunicare, exprimare clară și concisă.
  • Capacitatea de a asculta și de a comunica eficient cu diverse tipologii de persoane.
  • Persoană organizată, cu capacitatea de a prioritiza sarcinile.
  • Încredere în sine.
  • Confortabil(ă) cu desfășurarea activităților repetitive.
  • Limba română – nativ; Limba engleză – avansat.
  • Cunoștințe solide de MS Office (PowerPoint, Word, Excel).

Descrierea jobului

  • Crearea bazei de date cu potențiali clienți.
  • Identificarea și atragerea de noi potențiali clienți prin email, telefon și conferințe ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂online.
  • Contactarea și calificarea prospecților prin metoda BANT.
  • Stabilirea întâlnirilor cu potențialii clienți.
  • Promovarea și prezentarea produselor și serviciilor.
  • Atingerea targetului de identificare a lead-urilor calificate.
  • Raportarea săptămânală a progresului.
  • Păstrarea unei imagini pozitive a companiei.

Knot Consulting sprijină companiile mici și mijlocii din România să își crească vânzările și să își îmbunătățească profitabilitatea, oferind servicii de identificare a clienților noi și crearea de strategii de creștere și dezvoltarea prin vânzarea și cumpărarea de companii (M&A). Promovăm un mediu de lucru flexibil și orientat spre rezultate, unde ideile noi sunt încurajate și fiecare contribuie la succesul clienților noștri și, prin urmare, la succesul nostru.

Publicat 24 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 24 Iul. 2024