Gratis

Tehnolog Injectie Mase Plastice

ECKERLE AUTOMOTIVE

Candidatul Ideal

  • Studii medii tehnice/ (studiile superioare cum ar fi inginerie chimică, inginerie mecanică, ingineria materialelor, tehnologii industriale sau un domeniu similar) constituie un avantaj;
  • Experiență anterioară de lucru în producție sau în domeniul specific al tehnologiei utilizate (de exemplu, mase plastice etc.);
  • Experiență în optimizarea proceselor tehnologice, îmbunătățirea productivității și reducerea costurilor;
  • Cunoștințe solide despre procesele tehnologice;
  • Capacitatea de a identifica și diagnostica problemele tehnice care pot apărea în timpul proceselor de producție;
  • Experiență în coordonarea echipelor sau supervizarea muncii colegilor poate fi un avantaj.

Descrierea jobului

  • Urmareste respectarea tehnologiilor de fabricatie, a standardelor de calitate impuse precum si a normelor de sanatate si siguranta in ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄munca;
  • Verifica si este raspunzator pentru corectitudinea datelor din fisele de lucru ale muncitorilor, urmareste fluidizarea productiei, repartizeaza corect sau semnaleaza necesarul de materii prime, materiale sau unelte pentru utilaje sau personal, defectiuni ale utilajelor sau stationari neprogramate;
  • Opreste executarea operatiunilor si a productiei in cazul unor abateri grave de la normele de calitate;
  • Informeaza imediat managerul de productie despre aparitia oricarui obstacol major sau deficienta aparuta in efectuarea activitatilor;
  • Distribuie personalul de lucru pe utilaje si posturi de lucru in conformitate cu raportul de cunostinte si autonomia pe care o au oamenii din subordine;
  • Monitorizarea introducerii de produse noi și a modificărilor de produse în producție, incluzând testele de unelte, mostrele inițiale și documentarea proceselor;
  • Optimizarea zonelor de lucru și monitorizarea zilnică a proceselor de lucru, precum și menținerea ordinii și curățeniei în zona de lucru.

Grupul Eckerle a fost înfiinţat în 1968 şi este prezent la nivel global cu unitati de producţie în Germania, Europa de Est, Asia şi America de Nord. Principala noastra competenţa este asamblarea sistemelor de perii pentru electromotoare, producând anual mai mult de 110 milioane de astfel de sisteme. Divizia noastră de automatizare concepe, proiectează şi construieşte cele mai diverse soluţii pentru aceste produse, de la atelierul simplu manual până la instalaţii complexe de producţie. Alte competenţe sunt în producţia de piese complexe de material plastic şi prelucrarea CNC. Fiecărei provocări în domeniile noastre: automotive, automatizare, tehnica materialelor plastice şi prelucrare CNC - avem: ÎNTOTDEAUNA O SOLUŢIE. Provocaţi-ne, ne bucurăm!

Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024