Gratis

Tehnician sisteme de securitate / mentenanta service IT

Clarinfo Service Division SRL

Candidatul Ideal

Cerințe pentru Tehnician sisteme de securitate:
  • Experiență anterioară în domeniul securității sau al telecomunicațiilor;
  • Abilitatea de a instala, configura și repara sistemele de securitate;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a face față situațiilor stresante;
  • Abilități bune de comunicare și interacțiune cu clienții.

Cerințe pentru service IT:
  • Experiență anterioară în domeniul IT sau al tehnologiei informației;
  • Abilitatea de a instala, configura și actualiza software-ul și echipamentele IT;
  • Abilitatea de a comunica eficient cu clienții interni sau externi și de a oferi suport tehnic excelent;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a face față situațiilor stresante.

Permis de conducere Cat. B.

Descrierea jobului

Ce asteptari avem noi in functie de specializare:

• Sa faci diagnoza si depanare pe echipamentul unde esti solicitat;
︁︀​︂︃︃​︇︅​︀• Sa faci mentenant periodica si revizii pe echipamentele noastre;
• Sa oferi clientilor asistenta tehnica inclusiv in alegerea echipamentului ideal pentru nevoile acestuia;
• Sa prioritizezi sarcinile zilnice pentru a putea mentine o relatie buna cu toti partenerii nostri;
• Sa propui si sa aplici solutii problemelor neuzuale intalnite;
• Instaleaza sisteme de securitate: sisteme de video supraveghere, sisteme de alarma, detectie incendiu, control acces, sonorizare etc.;
• Instaleaza sisteme de securitate: sisteme de video supraveghere, sisteme de alarma, detectie incendiu, control acces, sonorizare etc;
• Realizeaza mentenanta sau reparatii la sistemele instalate;
• Executa cablarea conform proiectelor
• Instaleaza, pune in functiune si intretine sistemele de securitate instalate;
• Instruieste utilizatorii cu privire la functionarea si operarea sistemelor;
• Acorda suport tehnic beneficiarilor.
Publicat 30 Iun. 2024 Reactualizat 30 Iun. 2024 Expiră 30 Iul. 2024