Gratis

Tehnician sisteme de securitate - BRAILA

SC AMIBIOS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

1. Studii medii sau superioare tehnice cu competente in domeniul electric.
2. Eligibilitate pentru avizare IPJ (cazier judiciar fără antecedente penale)
3. Cunostinte de baza de utilizare calculator, navigare web si networking (configurarea unei retele, routari, port forwarding)
4. Experiență în instalarea / punerea în funcțiune / întreținerea sistemelor de securitate;
5. Cunoștințe de programare sisteme reprezinta avantaj;
6. Permis auto cat B, cu experiență;
7. Persoană energică, proactivă, amabilă, eficientă, cu gândire pozitivă.
CONSTITUIE AVANTAJ : Specializare/diploma MEC – Tehnician sisteme de securitate
Pentru cei ce nu au aceasta diploma se poate asigura scolarizare, training si autorizare de catre firma noastra cu conditia incheierii unei conventii de specializare la locul de munca anexa la contractul de munca.

Descrierea jobului

1. Instalarea sistemelor de securitate on-site
2. Asigurarea logisticii si a aprovizionarii pentru lucrari
3. Asigurarea suportului tehnic in configurarea ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄si programare sistemelor si dispozitivelor instalate (pe baza documentatiei producatorului)
4. Consilierea tehnica a clientilor
5. Asigura respectarea graficului de lucrari si a termenelor acestora

SC AMIBIOS SRL, Brăila a luat fiinţă în anul 2004 ca firma de retail produse şi servicii în domeniul IT&C. Ulterior, între anii 2005 – 2008 firma s-a axat, în baza licenţei ANCOM, pe dezvoltarea unei reţele proprii de date şi voce, precum şi pe networking pentru diferiţi beneficiari. Activitatea de outsourcing în domeniul reţelelor de date&voce&CATV a devenit una dintre cele mai importante direcţii de dezvoltare a firmei noastre.

Începând cu anul 2009 SC AMIBIOS SRL a intrat pe piaţa serviciilor de sisteme de securitate. În acest sens firma a fost autorizată de către IGPR – DPOP, precum şi de IGSU prin licenţierea activităţilor de proiectare, instalare mentenanţă a sistemelor de securitate antiefracţie, control acces, sisteme de televiziune cu circuit închis, sisteme de avertizare la incendiu.

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024