Gratis

Tehnician mentenanta

ANDREAS STIHL POWER TOOLS
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii absolvite cu specializare tehnica, atestat profesional de calificare in una din urmatoarele profesii: electrician, electromecanic, reglor mecanic;
  • Cunoștințe tehnice și abilități profesionale specifice pozitiei de tehnician de mentenanta;
  • Cunostinte pentru intretinere instalatii si sisteme electrice, pneumatice si hidraulice;
  • Abilitati si experienta pentru utilizarea sculelor si aparatelor de masura si control;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului;
  • Autorizatie pentru lucrul la inaltime.
  • Disponibilitatea de a lucra pe schimburi;
  • Integritate ridicată, etică profesională, în conformitate cu toate normele legale;
  • Spirit de echipă, determinare în atingerea obiectivelor, flexibilitate și adaptabilitate;
  • Minim 2 ani de experiență în intretinere utilaje de productie industriale;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă;

Descrierea jobului

  • Detectarea defectelor si remedierea acestora in cel mai scurt timp posibil mentinand in acelasi timp calitatea si siguranta;
  • Efectuarea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂operatiilor de mentenanta preventiva conform planificarii facute de catre superiorii sai;
  • Identificarea cauzelor defectelor si propunerea de solutii pentru remedierea acestora si evitarea reaparitiei defectelor;
  • Interventia rapida si promta pentru rezolvarea notificarilor de mentenanta facute de catre departamentul de productie;
  • Instalarea, reglarea si punerea in functiune a utilajelor de productie din interiorul fabricii;
  • Inspectia tehnica a utilajelor si echipamentelor de productie conform documentatiei tehnice furnizate de catre superiorii sai;
  • Inlocuirea pieselor de schimb defecte si a celor uzate, identificate la utilajele de productie;
  • Inregistrarea interventiilor facute in sistemul de gestionare al mentenantei SAP PM;
  • Sa utilizeze si sa gestioneze sculele, ustensilele si aparatele care ii sunt atribuite pentru efectuarea operatiilor de mentenanta.

Fondatorul companiei noastre, Andreas Stihl, a dezvoltat primul său motoferăstrău în 1926. Sloganul său: „Să ușureze munca oamenilor cu și în natură”. Acest principiu călăuzitor este încă de o importanță fundamentală pentru noi astăzi. Ne proiectăm produsele pentru a se potrivi cerințelor clienților noștri. De la înființare, acum mai bine de 90 de ani, compania a crescut de la o afacere cu un singur om la un producător global de motoferăstraie și echipamente pentru exterior. Ideile inovatoare, know-how-ul intern și măiestria meticuloasă au dus la un portofoliu de produse larg și în continuă expansiune. STIHL a fost cel mai vândut brand de ferăstraie cu lanț din lume din 1971. Inovațiile noastre remarcabile au stabilit reperul pentru industrie în mod repetat.

Dorim să continuăm să creștem și să ne menținem valorile și în viitor. La urma urmei, succesul de durată poate fi obținut doar prin aderarea la principii solide. Suntem mândri să privim înapoi la cei peste 90 de ani de STIHL.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024