Gratis

Tehnician mentenanta

TERASTEEL S.A

Candidatul Ideal

Probabil că ați auzit de unul dintre cei mai mari producători de panouri sandwich din această parte a lumii, format din peste 200 de profesioniști. Ghiciți ce? Ne extindem în continuare și asta înseamnă mai multe oportunități pentru persoane talentate ca tine!

Cerinte:
  • Studii tehnice profil mecanic, electromecanic (reprezinta un avantaj)
  • Experienta in domeniul mentenantei utilajelor industriale: minim 3 ani
  • Experienta in activitati de productie
  • Cunostinte de mecanică, pneumatică, hidraulică si electrică
  • Cunostinte operare PC
  • Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor;
  • Excelente calitati de organizare, planificare, comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa
  • Atentie la detalii, organizare, responsabilitate, corectitudine în desfășurarea atribuțiilor

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Intreprinde actiunile de mentenanta planificata, conform programarilor stabilite, precum si cele de mentenanta corectiva, la echipamentele din ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄sectia de ︅​productie;
  • Urmăreşte menţinerea în parametrii optimi a stării tehnice a echipamentelor, utilajelor, instalațiilor şi comunică managerului de producție constatarea unor defecţiuni;
  • Respecta procedurile de interventie la echipamente si procedurile privind stocul / achizitia pieselor de schimb;
  • Administreaza si tine sub control stocul de piese de schimb;
  • Intocmeşte documentele necesare pentru evidenţierea intervenţiilor efectuate;
  • Supraveghează funcționarea utilajului în perioada de punere in funcțiune după finalizarea reparației;
  • Intervine cu promptitudine în caz de defecțiune accidentală la linia de producție panouri termoizolante;
  • Participă la punerea în funcțiune la unor noi investiții in producție

Ce oferim:
Pachet salarial
  • Contract individual de munca pe durata nedeterminata
  • Salariul de baza atractiv, premii de performanta, sporuri si alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă
  • Tichete de masă -40 lei/ zi lucrata
  • Bonus de recomandare
  • Subvenționarea transportului din alte localitati
Sanatate si Bunastare
  • Abonament medical privat pentru angajati
  • Asigurare privata de viata si accidente
  • Diverse inițiative și evenimente de bunăstare,
  • Concediu de odihna in functie de vechimea toala in munca
  • Zile libere platite pentru evenimente deosebite
Dezvoltare personală și profesională
  • Oportunități de implicare în proiecte din cadrul organizației
  • Acces la programe de training si de mentorat
  • Abonament Bookster

TeraSteel este unul dintre cei mai importanți producători de panouri termoizolante, structuri ușoare zincate și hale la cheie din Europa Centrală și de Est.
Cu o expertiză de peste 25 de ani în piața materialelor de construcții, TeraSteel operează în 3 unități de productie situate în Romania (Sărățel, Bistrița), Serbia (Leskovac) și în curand în Lehliu Gară- judetul Călărași.
Asigurăm soluții personalizate pentru fiecare proiect din sectorul construcțiilor comerciale, industriale și agricole. Producem panouri termoizolante și profile zincate la rece, proiectăm și implementăm clădiri modulare, eficiente energetic, care se pot adapta oricărui tip de proiect arhitectural.
Credem în ce construim. Provocarea noastră este de a crea o lume mai bună, mai sigură și mai durabilă, folosind soluții inteligente pentru mediu. De accea, misiunea TeraSteel este de a dezvolta soluții complete, durabile, sustenabile și eficiente energetic in industria materialelor de construcții.
Certificările conform standardelor: ISO 37 301, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45 001, prezența în peste 25 de țări europene și portofoliu vast de produse ne recomandă ca un partener strategic de încredere în regiunea CEE.
Împreună Construim Mai Bine.

Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024