Gratis

Tehnician Mentenanta

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

VCST Romania angajeaza Tehnician Mentenanta in Alba Iulia.

֍ Candidatul ideal:
  • Studii tehnice - medii sau superioare
  • Experienta dorita – 3-5 ani.
  • Seriozitate si indemanare
  • Atentie la detalii
  • Initiativa si gandire analitica
  • Bun jucator de echipa
  • Foarte bune abilitati de relationare.

Descrierea jobului

֍ Responsabilitati:
  • Identifica si remediaza in cel mai scurt timp defectele de natura electrica si electromecanica, respectand normativele in ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈vigoare, regulile de protectie a muncii si specificatiile tehnice ale utilajului.
  • Colecteaza si inregistreaza datele legate de natura defectelor, timpul de interventie si masurile luate in rezolvarea acestora.
  • Propune si pune in aplicare mici imbunatatiri la masini cu aprobarea inginerilor de mentenanta.
  • Se implica in actiunile de imbunatatire continua a proceselor, a echipamentelor si a locului de munca.
  • Raspunde de integritatea aparatelor, sculelor si dispozitivelor din dotare.
  • Identifica si repara avariile electrice, electromecanice a tuturor instalatiilor si echipamentelor existente in fabrica.
  • Repara si/sau modifica sistemele hidraulice si pneumatice conform specificatiilor din cartile tehnice.
  • Identifica si repara avariile in sistemele combinate (electromecanice, electro-hidraulice si electro-pneumatice) in colaborare cu inginerii de mentenanta.
  • Efectueaza intretinere preventiva, predictiva si de urgenta, pentru toate echipamentele periferice sau instalatiile aflate in fabrica.
  • Conduce stivuitoare si platforme de inaltare, manevreaza macarale doar dupa ce in prealabil a fost instruit/autorizat ISCIR si detine viza anuala actualizata.
  • Semnaleaza orice defectiune sau neconformitate aparuta la echipamentele care intra sub incidenta ISCIR.
֍ Beneficii oferite:
  • Bonus semestrial
  • Tichete de masa – 33 RON / zi lucratoare
  • Prima anuala de fidelitate
  • Prima Paste si Craciun
  • Plata orelor suplimentare
  • Bonus recomandare colegi
  • Asigurare privata de sanatate
  • Decontare transport
  • Cantina subventionata 50% de catre companie
Programul de lucru:
  • Schimbul I de la ora 07:00 la ora 15:00
  • Schimbul II de la ora 15:00 la ora 23:00
  • Schimbul III de la ora 23:00 la ora 07:00; succesiv, timp de 3 luni de luni pana vineri
  • Schimbul de weekend - o data la 4 luni se va lucra in weekend cu acordarea repaosului saptamanal in alte 2 zile consecutive decat sambata si duminica.

VCST Automotive Production Alba face parte din grupul industrial belgian BMT, si produce roti dintate – componente de mare precizie din motor. Locata in Alba Iulia incepand cu anul 2013, compania are in prezent peste 360 de angajati si un divers portofoliu de clienti cu nume rasunatoare din industria auto: Ford, Volkswagen, Audi, Porsche, Perkins, Scania, Man.

Publicat 29 Mai 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iun. 2024