Gratis

Tehnician mentenanta si intretinere

SFC ENERGY POWER SRL

Candidatul Ideal

Ești persoana pe care o căutăm dacă ai:
  • Studii medii/școală profesională, profil tehnic (Electrică, Electronică, Electromecanică);
  • Autorizare ANRE (reprezintă un avantaj);
  • Experiență de minimum 1 an în activități de mentenanță, electrică și mecanică, în producție;
  • Cunoștințe echipamente, acționări electrice (citire, interpretare și execuție scheme electrice) și automatizări;
  • Capacitatea de a reacționa rapid și de a lua decizii corecte, asumându-ți responsabilitatea;
  • Capacitatea de organizare și planificare individuală a activității;
  • Flexibilitate, abilități bune de comunicare și spirit de echipă;
  • Cunoștințe de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel).

Descrierea jobului

Locație: Cluj-Napoca

Căutăm o persoană cu inițiativă și bune competențe tehnice, care să se alăture echipei SFC Cluj pe ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂poziția de Tehnician Mentenanță și Întreținere. Rolul tău va fi acela de a sprijini activitatea din cadrul sediului, prin participarea activă la operațiunile de mentenanță și întreținere necesare.

Ce responsabilități vei avea:
  • Asiguri mentenanța preventivă, predictivă și corectivă a tuturor mașinilor și echipamentelor din cadrul societății, în conformitate cu procedurile de calitate și siguranță ale companiei;
  • Reglezi și verifici instrumentele de măsură utilizate în spațiul de producție;
  • Diagnostichezi și repari eficient utilajele/echipamentele din zona de producție (mașini de bobinat, echipamente de testare, matrițe, cuptoare, unelte, etc.);
  • Asiguri activitățile necesare de mentenanță pentru întreținerea clădirii: întreținerea echipamentelor electrice, pneumatice, a corpurilor de iluminat, instalațiilor electrice interioare, etc;
  • Execuți operațiile tehnice necesare pentru remedierea defectelor/urgențelor apărute, care sunt de competența ta, în cel mai scurt timp;
  • Creezi și actualizezi planul și fișele de mentenanță;
  • Înaintezi propuneri de îmbunătățire și colaborezi, cu responsabilul de departament, la întocmirea și implementarea propunerilor în procedurile de lucru;
  • Menți legătura cu furnizorii externi de servicii, asigurându-le asistență permanentă, în scopul remedierii problemelor ce apar la mașinile și utilajele din dotare.

În schimb, noi îți vom aprecia munca și te vom răsplăti cu:
  • Un salariu motivant, Bonusuri ocazionale, Tichete de masă (40 RON), Asigurare privată de sănătate, Decontare transport, Fructe, Bookster;
  • Mediu internațional de lucru, cu echipe din România, Olanda și Germania;
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în plină expansiune, care încurajează libertatea/independența, creșterea personală și profesională;
  • Echilibru excelent între viața profesională și viața privată, cu operare doar într-un singur schimb.

Descrierea companiei

Be part of something powerful!

Are you excited by innovative products such as power supply solutions or coils & linear drive solutions? We’ve got the perfect job for you. SFC Energy develops, manufactures and markets highly reliable standard and semi-standard high-power platform solution for demanding requirements in laser, semi-conductor manufacturing equipment and analytical applications. Furthermore, SFC Energy co-develops and manufactures highly complex and reliable coils & linear drives for the semi-conductor manufacturing equipment and analytical applications. SFC is operating from its R&D and manufacturing locations in Almelo, The Netherlands and Cluj-Napoca, Romania.

Why you should join us?

It’s an exciting time to be a part of SFC. Show us how much energy you’re holding and feel empowered to be your best, helping us shape the future of the power supply, coil & linear drive industry. SFC Energy is a fast-growing company, part of SFC Energy AG, a German listed company (F3C), which is strongly driven by technological innovation. Here you will find exciting areas to work in, challenging tasks and a fantastic team.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024