Gratis

Tehnician Mecanic

Omnia Plast S.R.L.

Candidatul Ideal

- Seriozitate si orientare spre atingerea obiectivelor;
- Bune abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;
- Studii de specialitate (tehnic/mecanic);
- Experienta minim 1 an.

Descrierea jobului

- Montarea, demontarea matritelor si asigurarea protectiei si integritatii acestora;
- Reglarea parametrilor de injectie conform fiselor de setari;
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Asigurarea bunei functionalitati a masinilor de injectie;
- Verificarea si supravegherea in timpul functionarii a elementelor de siguranta a masinii de injectie si a aparatelor auxiliare (periferice);
- Pastrarea in conditii optime de functionare a masinilor;
- Respectarea planului de lucru conform cu organizarea productiei;
- Urmarirea in timpul procesului de injectie a bunei functionalitati a utilajelor si a conformitatii produselor;
- Colaborarea in permanenta cu serviciul de control al calitatii, operatorii si logistica sectiei, interventia in timp util asupra procesului de injectie pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de catre acestia;
- Analiza cauzelor dereglarilor, informarea si colaborarea cu departamentul de calitate si luarea tuturor masurilor ce se impun, inclusiv schimbarea parametrilor de injectie;
- Sesizarea eventualelor defecte aparute in functionarea utilajelor sau a aparatelor periferice masinii de injectie precum si realizarea reparatiilor de urgenta in cel mai scurt timp cu putinta sau instiintarea superiorilor despre aparitia acestora;
- Urmarirea si luarea masurilor de blocare a produsului neconform.

Beneficii:
- Tichete de masa;
- Bonusuri de performanță;
- Spor de fidelitate in functie de vechimea in companie;
- Spor de vechime in functie de vechimea in munca;
- Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in munca;
- Tichete cadou de sarbatori;
- Transport gratuit sau decontare transport.

Fabrica de productie articole pentru sport, in domeniul textil / mase plastice. In prezent avem peste 1000 de angajati si 3 puncte de lucru pe teritoriul Romaniei.

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024