Gratis

TEHNICIAN IT

SC ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII DRUMURI SI AUTOSTRAZI SRL

Candidatul Ideal

SC ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII DRUMURI SI AUTOSTRAZI SRL angajează TEHNICIAN IT.
  • Studii medii sau superioare în profil tehnic;
  • Experiență de minim 1 an într-o poziție similară constituie un avantaj;
  • Seriozitate, punctualitate și respectarea termenelor;
  • Cunoștințe de întreținere, diagnosticare și depanare hardware și software;
  • Cunoștințe de rețelistică - diagnosticare și depanare rețele de calculatoare/conexiuni internet;
  • Cunoștințe de instalare/configurare software uzual: suita Microsoft Windows, clienți email (Outlook, Thunderbird), software din suita Microsoft Office, OpenVPN, CPanel;
  • Nivel bun al limbii engleze;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasări la sediile secundare ale companiei.

Descrierea jobului

  • Reinstalează și ︈configurează produse software pe sisteme;
  • Asigură asistență tehnică de la distanță;
  • Depanare, diagnosticare, asamblare PC/Servere;
  • Configurare sistem ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de control acces;
  • Configurare sistem de supraveghere (DAHUA);
  • Mentenanță echipamente de calcul;
  • Înregistrarea și ținerea evidenței produselor defecte;
  • Stabilirea prioritatilor în repararea produselor defecte.

Descrierea companiei

Constructii civile si industriale

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024