Gratis

Tehnician IT

FAR FOUNDATION

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare tehnice preferabil domeniu IT sau electronic
  • Experiență în domeniu (instalare rețele, camere, dispozitive IT) - minim 1 an
  • Orientare spre învățare și dezvoltare
  • Indemânare și precizie
  • Proactivitate si orientare spre solutii
  • Seriozitate și promptitudine
  • Abilități de organizare și planificare
  • Carnet de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente la punctele de lucru/șantierele companiei

Descrierea jobului

  • Administrează echipamentele IT (calculatoare, sisteme de supraveghere etc.)
  • Realizează instalarea completă a echipamentelor (inclusiv partea electrică)
  • Realizează și întreține ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂rețele pentru punctele de lucru noi
  • Realizează mentenanța echipamentelor IT
  • Configurează dispozitive IT
  • Asigură ︁suport IT (hardware, OS si aplicatii standard - office, acrobat, etc.)
  • Instruiește colegii privind utilizarea echipamentelor
  • Propune și implementează soluții pentru optimizarea echipamentelor/proceselor
  • Colaborează cu toate părțile implicate pentru realizarea obiectivelor postului

Beneficii:
  • Salariu motivant, care va crește în funcție de performanța și nivelul de senioritate
  • Dezvoltare profesională – plan de invățare și dezvoltare a carierei
  • Masă, apă, ceai, cafea la locul de muncă
  • Acces la sala de sport din incinta clădirii de birouri
  • Acces la Biblioteca Far Foundation
  • Facilități de cazare pentru perioadele de deplasare
  • Mașină de serviciu în cazul deplasărilor
  • Instrumente de lucru: PC/laptop, unelte pentru instalare echipamente
  • Mediu de muncă dinamic și flexibil
  • Alte beneficii conform CCM/politicilor interne

Cu un capital 100% românesc, Far Foundation activează în domeniul construcțiilor din anul 2010.

A sprijinit infrastructura națională cu peste 100 de proiecte de lucrări civile și infrastructură rutieră: drumuri, poduri, spitale, săli de sport, școli, grădinițe etc.

Parte din proiectele noastre pot fi vizualizate pe site-ul companiei: www.fargrupconstruct.ro

Publicat 11 Iul. 2024 Reactualizat 8 Aug. 2024 Expiră 10 Aug. 2024