Gratis

Tehnician IT - Oradea

Red Sevens

Candidatul Ideal

RedSevens777 își extinde echipa și caută un nou coleg pentru rolul de Tehnician IT! Dacă ești o persoană comunicativă, dinamică și pasionată de dezvoltarea unei cariere în domeniul jocurilor de noroc, te invităm să te alături echipei noastre.

Cerințe:
  • Studii medii sau superioare în profil tehnic
  • Experiență de minim 1 an într-o poziție similară constituie un avantaj
  • Seriozitate, punctualitate, respectarea termenelor, spirit de echipă
  • Cunoștințe de întreținere, diagnosticare și depanare hardware și software
  • Cunoștințe de rețelistică - diagnosticare și depanare rețele de calculatoare/conexiuni internet
  • Cunoștințe de instalare/configurare software uzual: suita Microsoft Windows, clienți email (Outlook, Thunderbird), software din suita Microsoft Office, OpenVPN
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasări la sediile secundare ale companiei

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Instalarea și întreținerea echipamentelor hardware (PC-uri, imprimante, UPS-uri, periferice)
  • Instalarea și mentenanța software-ului pe calculatoare
  • Diagnosticarea și ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄remedierea problemelor tehnice ale echipamentelor
  • Repararea și mufarea/sertizarea cablurilor UTP, RJ45, RJ11
  • Reinstalarea sistemelor de operare cu migrare de date și profiluri (documente, software, căsuțe e-mail, istoric etc.)
  • Oferirea de suport colegilor din alte departamente pentru soluționarea problemelor legate de software/calculatoare/rețea
  • Configurarea și reconfigurarea rețelelor
  • Participarea la proiectele de expansiune și implementare a rețelelor de calculatoare la locațiile actuale și viitoare, prin activități precum: montarea rack-urilor, sertizarea patch panel-urilor și prizelor UTP, montarea switch-urilor, routerelor, AP-urilor, instalarea/configurarea calculatoarelor, perifericelor, NVR-urilor, NAS-urilor, UPS-urilor etc.

Beneficii oferite:
  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală gratuită
  • Oportunități de promovare în cadrul companiei
  • Apartenență la o echipă tânără și dinamică
Alătură-te nouă și construiește-ți o carieră de succes în industria jocurilor de noroc!

Descrierea companiei

Fima de renume in domneiul jocurilor de noroc.

Cu peste 300 de angajti .

Puncte de lucru in judetele: Bacau, Bucuresti, Oradea, Cluj, Timisoara, Arad, Iasi.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024