Tehnician intretinere retea fibra optica- Bucuresti, Ilfov, Constanta, Prahova, Dambovita

ASGO TELECOM
3 poziții

Candidatul Ideal

Tehnician pentru intretinere retea fibra optica – pentru zonele Bucuresti, Ilfov, Constanta, Prahova, Dambovita

Candidatul Ideal:
- Persoană serioasă, pozitivă, comunicativă;
- Bune abilități de organizare.
- Spirit dе lucru in echipa;
- Atentie la detalii si capacitate dе concentrare in situatii dе stres;
- Experienta anterioara pe intretinere a fostei retele Romtelecom/Telekom repreinta un avantaj.

Cerințe minime:
Experiența anterioară în domeniul intretinerii rețelelor de fibră optică (cablare, suflare fibră sau sudură), permisul de conducere și deținerea de acreditări constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Abilitatea de a executa lucrări de instalare, jonctionare, remediere, suflare cabluri de fibră optică;
  • Capacitatea de a-și organiza ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃activitatea ︅​proprie;
  • Grija pentru executarea la timp și cu atenție sporită a lucrărilor încredințate;
  • Desfășoară activități în limitele șantierului cu respectarea analizei de risc;
  • Raporteaza orice incident supervizorului de șantier.

Beneficii:
-Pachet salarial atractiv si tichete de masa;
-Plata orelor suplimentare si on call
-Abonament medical la clinica privata, autoturism si telefon de serviciu.

Instalare, punere in functiune si integrarea echipamentelor de telecomunicatii si IT/ date;

Mentenanta retelelor de telecomunicatii;

Mentenanta preventiva

Vizite periodice ale amplasamentului; Rezolvarea problemelor minore aparute; identificarea problemelor complexe; Executarea mentenantei; Emiterea unui formular Cerere de interventie la problemele majore constatate

Mentenanta corectiva;

Interventia la amplasament; Echipa locala dedicata; Controlul si prioritizarea interventiilor.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024