Gratis

Tehnician Electromecanic Popesti-Leordeni

PepsiCo
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii medii/scoala profesionala de specialitate;
  • Cunostinte tehnice, electrice, electronice si electromecanice;
  • Experienta in domeniul industrial minim 2 ani;
  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi( 06:00 - 14:00; 14:00 - 22:00; 22:00 - 06:00), incluzand si ture in weekend;

Abilitati:
  • Abilitati de comunicare;
  • Lucru in echipa;
  • Atentie la detalii si orientare catre rezultate;
  • Initiativa spre a gasi modalitati de a face lucrurile mai bine;
  • Flexibilitate spre a invata lucruri noi.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • verifica zilnic conform procedurii starea tehnica a utilajelor de ambalat si consemneaza in raportul de schimb de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄tura;
  • efectueaza planul de intretinere la masinile de ambalat conform specificatiilor tehnice date de producator;
  • efectueaza revizii si reparatii sub coordonarea managerului de intretinere, in colaborare cu inginerul zonei de ambalare;
  • colaboreaza cu operatorii si coordonatorul in vederea interventiei la liniile de ambalat respectand regulile de protectia muncii si a alimentului;
  • monitorizeaza si propune achizitionarea pieselor de schimb uzuale si strategice in asa fel incat sa reduca timpul de stationare al echipamentelor dpdv tehnic;
  • completeaza documente ale Departamentului Tehnic: fise de intretinere, fise tehnice utilaje, bonuri de consum.
Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie recunoscută la nivel global;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonus de performanta;
  • Bonuri de masă;
  • Primă de sărbători;
  • Asigurare de viață;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Transport asigurat.

Misiunea noastră este să creăm mai multe zâmbete cu fiecare sorbitură și fiecare ronțăială.

Cine suntem? Suntem unul dintre liderii globali din piața băuturilor răcoritoare și a snacks-urilor. Într-un cuvânt: PepsiCo.

Din 2013, suntem atestați drept Angajator de Top la nivel local, un etalon pentru întreaga industrie pentru modul în care ajutăm profesioniștii să-și construiască o carieră de succes, pentru modul în care investim în tinerele talente și, mai ales, pentru cultura organizațională în care fiecare este încurajat să fie autentic. Succesul PepsiCo constă în echipe diverse, în care pasiunea, integritate și ambiția de a fi printre cei mai buni formează The PepsiCo Way.

Află mai multe despre provocările lansate de PepsiCo pe întreg globul pe www.pepsicojobs.com .

Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024