Gratis

TEHNICIAN ECHIPAMENTE SERVICE AUTO

GARAGE ASSIST SRL

Candidatul Ideal

1. Cunoștințe tehnice solide: Candidatului îi sunt necesare cunoștințe în domeniul electric, mecanic, hidraulic sau pneumatic, în funcție de specificul echipamentelor pe care va lucra.
2. Experiență practică: Experiența anterioară într-un rol similar, de preferat în mentenanța echipamentelor industriale sau a utilajelor, este foarte valoroasă.
3. Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor: Un tehnician mentenanță trebuie să fie capabil să identifice rapid problemele echipamentelor și să găsească soluții eficiente pentru a le remedia.
4. Certificări și calificări: Certificările tehnice, cum ar fi cele în domeniul electric sau mecanic, constituie un avantaj. În funcție de țară, pot fi necesare licențe sau calificări speciale.
5. Atenție la detalii și abilități organizatorice: Lucrul cu echipamente complexe necesită precizie, iar documentarea corectă a intervențiilor este esențială.
6. Capacitatea de a lucra sub presiune: În caz de avarii sau defecțiuni majore, candidatul trebuie să fie capabil să gestioneze situații stresante și să repare echipamentele într-un timp scurt pentru a minimiza timpii de nefuncționare.
7. Cunoștințe de bază în utilizarea programelor software: În multe companii, mentenanța este gestionată prin intermediul unor sisteme informatice (CMMS), așa că cunoștințele IT de bază sunt necesare.
8. Disponibilitate pentru lucru în ture sau intervenții de urgență: Mentenanța poate necesita disponibilitate pentru intervenții rapide, inclusiv în afara programului normal de lucru.
9. Abilități de comunicare: Capacitatea de a colabora eficient cu colegii, operatorii echipamentelor și superiorii este esențială pentru a înțelege problemele și a transmite clar soluțiile.

Descrierea jobului

Tehnician echipamente service auto

Compania noastră caută un tehnician echipamente service auto pasionat și dedicat, care să se alăture ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄echipei noastre din domeniul auto. Dacă ești o persoană pricepută, cu experiență în diagnosticarea și remedierea defecțiunilor echipamentelor auto, atunci te așteptăm să aplici la această poziție.

Responsabilități:

Monteaza, repara si efectueaza intretinerea echipamentelor pentru service-uri auto;
Diagnosticarea și repararea echipamentelor auto conform standardelor companiei;
Instruieste personalul despre modul de functionare al echipamentelor;
Ofera consultanta;
Efectuarea inspecțiilor periodice și a lucrărilor de întreținere preventivă;
Identificarea rapidă a problemelor și oferirea soluțiilor eficiente;
Colaborarea cu echipa tehnică pentru rezolvarea intervențiilor complexe;
Asigurarea respectării normelor de siguranță și a reglementărilor în vigoare.

Viziunea noastra este de a deveni furnizorul numarul 1 pentru atelierele auto, stabilind o relatie pe termen lung, oferind solutii integrate de echipamente service, protejand in acelasi timp mediul inconjurator si contribuind la sigurantatraficului.
Misiunea Garage Assist este de a oferi solutii complete in domeniul echipamentelor de service, oferind clientilor sai servicii adaptate nevoilor acestora, printr-o echipa profesionista, intotdeauna pregatita sa ofere noi tehnologii, contribuind astfel la eficienta si performanta atelierelor auto.
Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024