Gratis

Tehnician Cablare Panouri Fotovoltaice - ENPAL Germania

ANTON CONSULTING S.R.L.
15 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:

Educație:
Nu este necesară diplomă, deoarece veți fi în formare cu noi atunci când vă alăturați.
Experiență:
Minim 6 luni de experiență în lucrul cu cabluri, realizarea de trasee de cabluri.
Competență în citirea și interpretarea schemelor electrice și a planurilor.
Abilități excelente de rezolvare a problemelor și depanare.
Experiența în instalarea invertoarelor este considerată un plus.
Certificări:
Certificările relevante în sistemele electrice sau de energie solară sunt un plus.
Abilități lingvistice:
Trebuie să vorbiți engleză sau germană la un nivel conversațional.
Altele:
Permis de conducere valabil; capacitatea de a călători la diferite șantiere.
Personalitate:
Abilități bune de organizare, capacitatea de a lucra pe cont propriu.

Descrierea jobului

Activitate:

Instalare: Instalarea și trasarea cablurilor pentru sistemele de panouri solare, asigurându-se că toate conexiunile sunt sigure și conforme ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂cu codurile electrice.
Mentenanță: Efectuarea verificărilor și reparațiilor regulate ale sistemelor solare instalate pentru a asigura performanțe optime.
Depanare: Diagnosticarea și rezolvarea problemelor legate de instalațiile de cabluri și conexiunile panourilor solare.
Documentare: Menținerea evidențelor precise ale instalațiilor, activităților de mentenanță și reparațiilor efectuate.
Siguranță: Respectarea tuturor standardelor și protocoalelor de siguranță ale companiei și industriei în timpul tuturor activităților.

Ofertă:

Contract: Contract pe 1 an, cu posibilitatea de prelungire după aceea. Structura contractului: 3 luni de lucru în Germania urmate de 1 lună de vacanță plătită în România (transport dus-întors plătit de companie).

ENPAL GmbH, lider in Germania în industria energiei regenerabile, caută tehnicieni cablare pentru a se alătura echipei noastre.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024