Gratis

Tehnician Ascensoare

Core Recruit

Descrierea jobului

Rolul Tehnicianului de Ascensoare in echipa Operationala este de a efectua o gama de operatiuni de instalare si pre-testare/testare a ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄echipamentelor pe santier, conform cerintelor contractului, politicilor societatii si proceselor Clientului nostru.

Tehnicianul poate interactiona cu reprezentantii clientilor in santier (Sef de santier, Supervizor), cu Supervizorul Operational si Managerul de Proiect intern.

Principalele activitati:
· Actioneaza sub directa indrumare a Supervizorului Operational
· Gestioneaza procesul de pre-testare/testare a echipamentelor in santier prin desfasurarea de activitati specifice precum, dar nu limitat la: cantar, echilibrare, reglaj usi, testare echipamente, etc.
· Este responsabil pentru desfasurarea activitatilor in santier in siguranta, la un nivel de calitate superioara si in timp util a echipamentului prin respectarea metodelor de instalare si testare ale Clientului;
· Este responsabil pentru raportarea stadiului lucrarilor in santier catre Supervizorul Operational;
· Se asigura ca deficientele sau daunele sunt raportate si ca piesele defecte sunt comunicate imediat catre Supervizorul Operational;
· Pastreaza sculele si uneltele in siguranta si in stare buna de functionare;
· Cunoaste manualul de instalare si este la curent cu actualizarile acestuia;
· Efectueaza activitatile in conformitate cu instructiunile metodei predefinite si programului.
· Transimite rapoartele de pontaj;
· Contribuie la imbunatatirea continua a produselor prin feedback-ul transmis catre fabrici;
· Ofera suport in activitatile desfasurate de catre Supervizorul Operational

Abilitati de conducere / coordonare de resurse umane

· Responsabil pentru informarea regulata a Supervizorului Operational cu privire la toate informatiile relevante;
· Responsabil pentru cunoasterea tuturor aspectelor referitoare la lifturi si la tehnologiile conexe si responsabil pentru participarea la cursurile de instruire propuse;
· I se poate solicita sa instruiasca/indrume persoanele numite de catre Supervizorul Operational;
· Raspunde de raportarea saptamanala, lunara, trimestriala, sau de cate ori este nevoie, intocmai si la timp, a situatiei indeplinirii planului (Responsabilitati si Activitati Principale & Indicatori de performanta) precum si a desfasurarii contractelor.
· Respectarea programul de lucru si indeplinirea sarcinile de serviciu prevazute in prezenta fisa, respectarea si indeplinirea deciziile, dispozitiile, instructiunile scrise sau verbale transmise de conducere (superior direct sau N+1), inclusiv prin delegarile de competenta;
· Folosirea integrala si cu maxim de eficienta a timpului de lucru pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu

CORE este o noua companie specializata in servicii de recrutare si selectie, consultanta, evaluare si training pentru companiile in cautarea candidatului perfect cat si consiliere pentru acest candidat in continuu proces de cautare a angajatorului perfect. Misiunea noastra este de a servi companiile start-up cat si cele existente cu servicii excelente si de a gasi candidatii cu cunostintele, abilitatile si interesele potrivite astfel incat cu ajutorul lor si impreuna cu ei, compania sa isi poata indeplini eficient functiile esentiale ale operatiunilor de business. Existam pentru a atrage si a mentine clientii prin aderearea la standarde inalte de calitate ale serviciilor oferite. Vom avea grija ca angajatii nostrii, sub influenta fondatorilor, sa se dezvolte in persoane mai puternice, mai sanatoase si mai independente.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024