Gratis

TECHNICIAN PROGRAMATOR LASER

IRROM INDUSTRIE S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare sau liceu.
Experiență de minim un an pe o poziție similară.
Abilități excelente de comunicare și de lucru în echipă, capacitatea de a respecta termenele și de a rezolva rapid sarcinile.
Orientare spre rezolvarea problemelor.
Capacitatea de a identifica și analiza problemele existente sau potențiale și de a găsi soluțiile potrivite pentru fiecare situație în parte.
Abilitatea de a citi modele 2D și 3D.
Cunoștințe în utilizarea programelor Solid Edge (SolidWorks, Inventor sau Creo) și AutoCAD.
Competențe de operare PC: MS Office.

Descrierea jobului

Orar de birou
Instruirea operatorilor cu privire la utilizarea mașinii laser, verificarea activității acestora și oferirea de consultanță tehnică, la ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂cerere.
Realizarea desenelor de execuție și a programelor pentru produsele ce trebuie debitate, dacă este cazul, cu ajutorul softului de proiectare.
Programarea și optimizarea mașinii laser astfel încât să fie reduse la minim pierderile de material rezultate în urma procesului de debitare.
Asigurarea efectuării operațiunilor de mentenanță și revizii la mașinile de debitat

Descrierea companiei

Irrom Industrie S.r.l., societata din group Irsap.

Irsap o societate italiana care a facut din cercetare istoria sa si din inovatie prezentul sau. Este o marca care garanteaza calitatea in sectorul caloriferelor. O calitate care ia nastere dintr-o experienta vasta in incalzirea locuintelor si dintr-un traseu coerent care a adus societatea la nivele maxime in Italia si in strainatate.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024