Gratis

Suport Tehnic Departament Service

GRADINARIU IMPORT EXPORT SRL

Candidatul Ideal

Compania noastră este în căutarea unui Suport Tehnic Departament Service Utilaje dedicat și competent pentru a se alătura echipei noastre. Dacă ești pasionat de oferirea unui suport de calitate și ai abilități excelente de comunicare, te invităm să te alături echipei noastre!

Cerinte:
Studii superioare tehnice.
Experiență relevantă în gestionarea cererilor și suport tehnic pentru utilaje.
Abilități de planificare și organizare a operațiunilor de service.
Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții.
Cunoștințe tehnice de bază pentru identificarea necesarului de piese și înțelegerea specificațiilor utilajelor.
Experiență în elaborarea rapoartelor și analizelor de activitate.
Spirit de echipă și capacitatea de a oferi suport colegilor.
Cunoașterea limbii engleze.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Gestionarea apelurilor si cererilor de interventie din partea clientilor, atat telefonic, cat si prin e-mail, referitoare la diverse ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀utilaje.
Mentinerea unei comunicari continue cu clientii pentru a-i informa despre statusul interventiilor, eventualele intarzieri si solutiile propuse.
Intocmirea si administrarea documentelor departamentului de Service Utilaje.
Preluarea comenzilor de la clienti, identificarea si colectarea informatiilor tehnice primare necesare.
Determinarea necesarului de piese si transmiterea comenzilor catre persoana responsabila de achizitii.
Emiterea devizului estimativ si inaintarea acestuia spre aprobare Coordonatorului de Divizie.
Mentinerea bazei de date cu informatii actualizate despre statusul lucrarilor, raportand eventualele intarzieri sau probleme neasteptate.
Contribuirea la elaborarea planificarii saptamanale a operatiunilor si tehnicienilor, asigurand un echilibru intre dificultatea lucrarilor si deplasarile efectuate de tehnicieni pentru desfasurarea activitatilor.
Elaborarea rapoartelor periodice privind activitatea de service, incluzând detalii despre intervențiile realizate, durata și costurile implicate.
Oferirea de îndrumare și suport continuu pentru întreaga echipă de tehnicieni, asigurând astfel un nivel ridicat de competență și eficiență în echipă.
Analizarea si optimizarea continua a proceselor si procedurilor de interventie pentru a creste eficienta si calitatea serviciilor.

Oferim:
Mediu de lucru profesionist și prietenos
Oportunități de dezvoltare a carierei în cadrul companiei
Pachet salarial atractiv
Beneficii suplimentare, inclusiv formare și dezvoltare profesională

Gradinariu is a Romanian group of companies offering professional solutions and equipments for sanitation, waste management, emergency situations, construction and agriculture. Our product range targets both municipalities and private companies as well.

With an experience of more than 30 years, we are recognised as one of the top leaders on the market. We deliver more than 500 equipments per year consisting of complex solutions and technologies for a large variety of professional applications. With 2 production sites, a strong after-sales service and a growing team of professionals we are the trusted partner for most of the European brands in all business areas.

Please visit us for more details at www.gradinariu.ro or on Facebook at GradinariuImportExport.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024