Gratis

SUPERVIZOR PRODUCTIE FARMACEUTICA

Rompharm Company
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte
- Studii superioare de specialitate (Chimie, Inginerie Chimica, Biochimie, Biotehnologii, Farmacie);
- Experienta de minim 1 an in fabricatia de medicamente constituie un avantaj;
- Cunostinte si abilitati de a intelege fenomenele fizice si tehnice specifice proceselor de fabricatie;
- O buna cunoastere a Regulilor de Buna Practica de Fabricatie;
- Abilitati de coordonare a echipei;
- Planificare si organizare;
- Atentie distributiva cu observarea detaliilor;
- Reactie rapida si luare de decizii in timp util;
- Orientare pe rezultate, evaluand deopotriva riscurile cu care se obtin rezultatele dorite;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Disponibilitate de a lucra in ture.

Descrierea jobului

- Supervizeaza si coordoneaza activitatea desfasurata pe parcursul schimbului in cadrul Departamentului de Productie;
- Defineste si aloca activitatile din ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈schimbul pe care il coordoneaza, verifica indeplinirea acestora si valorifica la maxim resursele umane si capacitatile de productie pentru indeplinirea planului de productie respectand cerintele GMP si EHS;
- Verifica inregistrarile din jurnalele echipamentelor si ale ariilor in care se afla acestea;
- Stabileste si urmareste realizarea indicatorilor de performanta, propunand masuri de eliminare a deficientelor care apar pe fluxul tehnologic din punct de vedere al costurilor;
- Raporteaza si participa la investigarea deviatiilor pe fluxul coordonat;
- Instruieste si motiveaza echipa pe care o coordoneaza;
- Se implica direct in controlul schimbarilor care intervin in cadrul departamentului.

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024