Gratis

Sudor

Saipem Romania Srl
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- Cunoaste și aplică tehnicile de sudare (GMAW, FCAW, SMAW, GTAW, Gouging, SAW etc.);
- Cunoaste diferitele tipuri de mașini de sudura și consumabile, cum ar fi tije de sudura, gaz de protecție, tije de umplere etc;
- Citeste și interpreteaza documentele tehnice ale proiectului;
- Nivel de baza/mediu al limbii engleze;
- Nivel de studii: medii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Efectueaza lucrari de sudura in termenele planificate;
- Asigura punerea in aplicare corespunzatoare a procedurilor operationale aprobate;
- ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Se asigura ca sunt respectate specificatiile proiectului;
- Se asigura ca sunt respectate standardele de siguranta si standardele de calitate si cantitate a productiei;
- Efectueaza procesul de predare a lucrarilor finalizate;
- Realizeaza procedurile de calificare a sudurilor și testele de calificare;
- Efectueaza reparațiile de sudura sau ajustarea cosmetica a varfului sudurii in caz de erori sau defecte;
- Participa la montarea țevilor/placilor impreuna cu echipa de montare a tevilor și distantierelor;
- Curata sudurile dupa fiecare trecere, daca este necesar.

Saipem Romania is a technology-oriented global contractor belonging to Saipem Group, one of the largest oil and gas contractors in the world. It operates as an international main contractor for the pipelines and sea-lines, power, environmental activities and infrastructures, with a sound reputation of reliability and excellence in engineering.

We value our projects thanks to the ingenuity of everyone and the different cultures of each; we ground them responsibly, having the safety of people and the environment at heart; we carry them out with the utmost commitment to build trusting relationships with customers.

Publicat 9 Aug. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 8 Sept. 2024