Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Stivuitorist

DACHSER ROMANIA SRL
1 poziție
Anunț verificat

Anunț verificat

Textul acestui anunț a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile greșeli sau conținut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

  • Studii medii;
  • Autorizatie ISCIR valabila;
  • Minimum 1 an experienta in domeniu;
  • Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;
  • Abilitatea de a lucra cu termene limita;
  • Fire analitica si abilitati de comunicare;
  • Lucrul cu reach-truck-ul la inaltime constituie un avantaj;
  • Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;
  • Disponibilitate program prelungit;
  • Indemanare;
  • Atentie;
  • Asumarea responsabilitatii

Descrierea jobului

  • Manipularea marfurilor paletizate, in depozit, cu stivuitorul;
  • Descarcarea / incarcarea marfurilor din / in camioane;
  • Asigurarea integritatii si securitatii ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀marfurilor;
  • Impartirea si alocarea marfurilor pe unitatile de transport si pe rutele aferente impreuna;
  • Se vor printa listele si crea etichetele cu cod de bare in sistemul centralizat de informatii;
  • Receptie camion pentru descarcare si verificare marfa;
  • Pastreaza secretul de serviciu conform normelor aprobat.
Beneficii:
  • Salariu atractiv;
  • Tichete de masa ( 20 lei/ zi lucratoare);
  • Munca intr-un colectiv unit;
  • Contract de munca perioada nedeterminata.

Descrierea companiei

DACHSER ROMANIA SRL, este filiala din Romania a grupului german DACHSER SE, fondat in 1930 in Kempten, Bavaria, care in prezent desfasoara activitati logistice si de transport :

� transport international rutier (grupaj si camioane complete), aerian, si maritim

� deservire completa a spatiului european, in 42 de tari, prin cele 363 locatii proprii si 68 locatii partenere

� depozitare si servicii logistice in depozitele noastre din Bucuresti, Brasov, Arad si Ploiesti (depozit ADR - conform Seveso II/ HG 804/2007)

� serviciu complet de localizare si urmarire tracking & tracing, selectie on-line a produselor de transport, control pro-activ al calitatii si procese IT standardizate in toata reteaua DACHSER datorita arhitecturii omogene si a gestionarii centralizate a retelei informatice

� consultanta in domeniul transportului de marfa, logistica, depozitare si distributie, solutii personalizate.

Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024
Joburi similare
Administrare cookies 🍪

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi o experiență presonalizată.

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Vezi politica noastră de cookies.